Rozjela se Evropská liga. Přemožitel pražské Slavie Varšava překvapila ruský Spartak

Rozjela se Evropská liga. Přemožitel pražské Slavie Varšava překvapila ruský Spartak

První zápasy Ligy mistrů i nové Evropské konferenční ligy jsou již za námi, a tak se třetí zářijovou středu rozjela i kvalitativně prostřední soutěž Evropská liga. V ní ruský Spartak na olympijském stadionu v Lužnikách překvapivě podlehl přemožiteli pražské Slavie Legii Varšava gólem ze závěrečného nastavení. Vítezství polského klubu tak může slavit i český útočník Tomáš Pekhart.

Hned úvodní zápas letošní Evropské ligy přinesl velké překvapení ve skupině C. Silný Spartak totiž podlehl svému polskému soupeři gólem v nastavení 0:1 a hodně si tak zkomplikoval boj o třetí místo, které mělo podle papírových předpokladů ve skupině s anglickým Leicestrem a italskou Neapolí připadnout právě ruskému celku. Spartak byl sice o něco málo aktivnější, ale co naplat, když v obrovské šanci Samuel Gigot trefil pouze břevno.

I hosté z Polska, za které nastoupil v závěru utkání i český útočník Tomáš Pekhart, měli dobré šance a i oni orazítkovali brankovou konstrukci. Když už to ale vypadalo, že se oba týmy v Lužnikách rozejdou smírně, přišel nastavený čas, ve kterém skóroval střídající Lirim Kastrati. Ten si o dvě minutě připsal ještě druhýgól, který však rozhodčí neuznali pro ofsajd. I tak ale kosovský útočník Legie zajistil svému mužstvu veledůležité tři body.

Spartak Moskva - Legia Varšava 0:1
Branky: 90+1. Kastrati.