Barák nastartoval Veronu ke třem bodům. Juventus s AC Milán po bodu

Fotbalisté Interu Milán napravili předchozí remízu se Sampdorií Janov a ve čtvrtém kole Serie A deklasovali 6:1 Boloňu. Dvěma góly se o to postaral žolík z lavičky, bosensky útočník Edin Džeko. Mourinhův Řím podlehl ve čtvrtém kole Veroně. Juventus ve šlágru čtvrtého kola Serie A remizoval s milánským AC 1:1.

O svém vítězství rozhodl obhájce trofeje už v první půli, kterou vyhrál jasně 3:0. V první půli se postupně trefili Martínez, Škriniar a Barella, po přestávce pak další zásah přidal Vitolo.

A poté už přišly velké chvíle střídajícího pořízka Džeka, který dalšími dvěma góly proměnil zápas v debakl. Za hosty pak už jen korigoval výsledek Theate.

To fotbalisté FC Turín zvládli v Serii A i druhý zápas v řadě, když po jasné výhře nad nováčkem Salernitanou (4:0) dokázali v pátek zvítězit 1:0 v Sassuolu. Jediný gól utkání přišel v 83. minutě, kdy se po ukázkové kombinaci prosadil střelou na zadní tyč Chorvat Pjaca.

Exslávista Zima si však radost z tohoto triumfu užil pouze z lavičky, kde tentokrát proseděl celý zápas. Na rozdíl od minulého víkendu, kdy proti nováčkovi Salernitaně odehrál kompletních 90 minut.

Sampdoria si z utkání s FC Empoli odnesla jasné vítězství 3:0 díky dobrým vstupům do obou poločasů. I přesto výsledek úplně neodovídá tomu, co se dělo na trávníku. Empoli si vybojovalo poměrně hodně příležitostí, ale střelecky se jí prostě nedařilo.

Spezia si odváží z Benátek vítězství 2:1 poté, co byla po celou dobu utkání mírně aktivnější. Ve 14. minutě využil aktivitu krásnou ranou Simone Bastoni, ale domácí Benátky zlepšily ve druhém poločase defenzivu i celkově pohyb a povedlo se jim i vyrovnat. O vítězství Spezie ale rozhodl v nastavení Bourabia.

Cagliari nastoupili do bitvy s Laziem Řím pod vedením nového kouče Waltera Mazzarriho, který svou novou trenérskou štaci začal cennou remízou, která ale Cagliari nepomohla ven ze sestupového pásma. Zápas mezi Laziem a Cagliari se rozjížděl pomaleji a aktivnější Lazio dlouho nebylo nebezpečné. Těsně před půlí se ale trefil Ciro Immobile a Řím tak odcházel do kabin s jednogĺovým náskokem. Jak skvěle pro Římany první půle skončila, tak druhá začala přímo hrůzostrašně. Už po dvaceti vteřinách Pepeho Reinu ukázkově přeloboval João Pedro a v 62. minutě navíc skóroval i bývalý hráč Lazia Keita Baldé. To však bylo z hlediska Cagliari vše. Lazio naopak přidalo a v 83. minutě vyrobnal krásnou ranou na konečných 2:2 střídající Danilo Cataldi.

Z krásného utkání mezi Hellas Veronou a AS Řím si nakonec odnášejí tři body za vítězství domácí fotbalisté, kteří sice po prvním poločase prohrávali, ale k obratu je nastartoval gól Antonína Baráka. Verona poté přidala ještě dvě branky, pročež Mourinhovo AS už stihlou jen snížit. Řím tak utrpěl první porážku v letoní sezóně.

"Stará dáma" z Turína si získla rychlý náskok již začátkem utkání zásluhou Moraty ze č. minuty. Ve druhé půli se Milán pustil za vyrovnáním, ale dlouho bojoval s kvalitní defenzivou Juventusu. Nakonec se to červenočerným ale přeci jen povedlo, a to sice v 76. minute hlavou Rebićovi. Juventus se tak ani na čtvrtý pokus nedočkal výhry a s dvěma body je na na chvostu tabulky na 18. místě. Naopak AC Milán je kvůli první bodové ztrátě a s deseti body na druhé příčce.