Schickův gól proti Stuttgartu byl nakonec vítězný, Haaland sestřelil Union a Wolfsburg s Frankfurtem pouze za bod

Fotbalisté německého hegemona jménem Bayern Mnichov zostudili v pátém kole bundesligy Bochum, které doma nasázeli hned sedm gólů! O svém triumfu rozhodli obhájci trofeje už v první půli, kdy se trefili rovnou čtyřikrát. Dvakrát se prosadil Joshua Kimmich. Páté kolo Bundesligy uzavřely tři nedělní duely, ve kterých byla i česká stopa díky Patriku Schickovi. Ten totiž zaznamenal již svou čtvrtou branku v sezóně, která v utkání se Sttutgartem nakonec byla vítěznou. V dalším utkání Dortmund porazil podle očekávání čtvrtečního soupeře pražské Slavie. Ve večerním utkání zatím Wolfsburg prohrává doma s Frankfurtem 1:0.

Bayern tak potvrdil roli obřího favorita a v neúplné tabulce se protlačil na první místo. Jednou se proti Bochumi prosadil i polský kanonýr Robert Lewandowski, jenž se za Bayern trefil už v 19. soutěžním duelu v řadě a po pěti ligových kolech sezony má na kontě již sedm gólů.

V sobotu si zahrál i krajní bek Pavel Kadeřábek, který figuroval v základní sestavě Hoffenheimu na hřišti Bielefeldu. Jeho tým ale počtvrté v řadě nevyhrál, tentokrát uhrál remízu 0:0.

To Augsburg zvítězil na svém hřišti 1:0 nad Mönchengladbachem, když jediný gól vstřelil v 81. minutě Florian Niederlechner. Brankář Tomáš Koubek zůstal jen na lavičce domácího celku.

Již potřetí za sebou pak nevyhrálo Lipsko, které si z Kolína nad Rýnem odvezlo jen bod za remízu 1:1. Domácí celek poslal do vedení v 57. minutě Modeste, v 72. minutě ovšem srovnal Haidara.

Už v pátek se pak z domácí výhry 2:1 nad Fürthem radovali hráči Herthy, kteří tak navázali na triumf 3:1 v Bochumi a poskočili na devátou příčku. A vděčit za to mj. mohou mladíkovi v obraně hostů Maximilianu Bauerovi, jenž si v předehrávce pátého kola vstřelil vlastní gól.

Hosty poslal v 57. minutě do vedení z pokutového kopu útočník Hrgota. Trenéru domácích Pálu Dárdaiovi se pak ale vydařilo střídání a Ekkelenkamp minutu po příchodu na hřiště vyrovnal. Na 2:1 potom otočil skóre již zmíněný vlastňák Bauera.

Jen z lavičky obrat sledoval bývalý kapitán české fotbalové reprezentace Vladimír Darida, který tak v tomto bundesligovém ročníku zatím odehrál jen 103 minut. V minulém kole proti Bochumi sice figuroval v základní sestavě a připsal si hned dvě asistence, jež ho dokonce vyšvihly do sestavy kola, ani tak se ale v základu neudržel. Jak to s ním bude dál, ví v tuto chvíli snad jen trenér Dárdai.

Schickův Leverkusen vstoupil do boje na Stuttgartu výborně a už v 2. minutě se radoval z gólu Andrich. V devatenácté minutě si pak Schick naběhl dobře do vápna, kam mu poslal balón Wirtz a český útočník jej pohodlně poslal placírou do brány. Ve dvaatřicáté minutě se ale za brutální snožku nechal vyloučit střelec první branky Bayeru Andrich, takže Schick a spol budou dohrávat více jak hodinu zápas v deseti. Oslabení se projevilo záhy po vyloučení, když se z doraženého míče trefil za záda Lukáše Hrádeckého Mangala.

Po půli to vůbec nevypadalo dobře s českým útočníkem Patrikem Schickem, který pro zranění musel hned zkraje druhé části hry střídat. A Leverkusen se i přesto, že hrál v oslabení stále více dostával do hry a nakonec Bayer přidal i třetí branku zásluhou Wirtze, po které již Stuttgart nedokázal vůbec nic na hřišti proti oslabenému souúeři vymyslet.

Utkání vestfálského Dortmundu s Unionem Berlín bylo od počátku velmi divoké a nakonec se v nem radovali z vítězství fotbalisté Dortmundu, a to i díky norské hvězdě Erlinhu Haalandovi, který zaznamenal dvě branky a připsal si tak již sedmou branku v sezóně. Haaland se tak se sedmi góly dělí o první příčku v tabulce střelců s Polákem Lewandowskim z Bayernu Mnichov. Se čtyřmi góly na něpak doráží Anthony Modeste z Kolína nad Rýnem společně s Patrikem Schickem.

Fotbalisté Wolfsburgu se mohli v případě vítězsví nad Frankfiurtem posunout zpět na pozici vedoucího celku Bundesligy, ale po remíze 1:1, kterou vybojovali až ve druhé půli, protože od první pětačtyřicetiminutovky prohrávali, klesli na druhou příčku. Do čela se tak dostal Bayern díky lepšímu skóre právě před Wolfsburgem.

Bundesliga - 5. kolo:

Bayern Mnichov - Bochum 7:0 (4:0)
Góly:
27. a 65. Kimmich, 17. Sane, 32. Gnabry, 43. vlastní Lampropulos, 61. Lewandowski, 79. Choupo-Moting.

Augsburg - Mönchengladbach 1:0 (0:0)
Góly:
81. Niederlechner.

Bielefeld - Hoffenheim 0:0

Mohuč - Freiburg 0:0

Hertha Berlín - Fürth 2:1

Góly: 61. Ekkelenkamp, 79. vlastní Bauer - 57. Hrgota z pen.

Kolín nad Rýnem - Lipsko 1:1 (0:0)
Góly: 57. Modeste - 72. Haidara.

Stuttgart - Bayer Leverkusen - zatím 1:3 (1:2)
Góly: 38. Mangala – 2. Andrich, 19. Schick, 70. Wirtz.

Borussia Dortmund - Union Berlín 4:2 (2:0)
Góly: 10. Guerreiro, 24. Haaland, 52. Friedrich vla., 83. Haaland – 57. M. Kruse z pen., 81. Voglsammer.

Wolfsburg - Frankfurt 1:1 (0:1)
Góly: 70. Weghorst – 38. S. Lammers.