Až moc žlutých pro Jablonec? Myslím, že v době, kdy hrál trenér Rada, byl fotbal trochu jiný, reagoval Vrba

Až moc žlutých pro Jablonec? Myslím, že v době, kdy hrál trenér Rada, byl fotbal trochu jiný, reagoval Vrba

Hráči Jablonce spatřili v nedělním klání na Letné (1:1) hned 8 žlutých karet, což rozhodně není málo, ovšem na bodový úspěch na půdě favorita to stačilo. Dá se vůbec podobné taktice předejít?

"My se můžeme bavit o druhé části prvního poločasu. Když někoho obejdete a on vás zastaví faulem, tomu se dá těžko předcházet. Asi bych nebyl spokojen, kdybychom se nepokoušeli o to jít do útočné fáze. Mně spíš vadilo, že jsme v druhé části první půle nehráli takový fotbal, abychom je dostali do složitějších situací. Mrzelo mě, že jsme nehráli fotbal, ale nakopávali a dovolili Jablonci, aby náš tlak otupil. Nám to pak trvalo delší dobu, než jsme se do toho znovu dostali," přiznal hlavní trenér Sparty Pavel Vrba, jehož stanovisko nabídly oficiální stránky pražského klubu.

Hostující kouč Petr Rada si po závěrečném hvizdu stěžoval, že karetních ocenění (žlutou spatřili Krob, Zelený, Považanec, Houska, Kubista, Kratochvíl, Čvančara i Malínský) bylo na ploše až moc a pokud by byl na trávníku on sám, vydržel by na něm asi minutu. Přesně uvedl následující: "Jediné, co mě mrzí, že rozhodčí dokáže dát v takovémto utkání 12 žlutých karech! No to se na mě nezlobte. Já bych už nehrál ani minutu. Vždyť fotbal je kontaktní sport. Vždyť tam nic záludného nebylo. My jsme dostali osm žlutých karet! Kam ten fotbal spěje? Furt se nehraje. Štve mě tohle vůči fotbalu. Záludné utkání to určitě nebylo, nebo tomu nerozumím. Před hráči jsem po zápase smeknul, že to uhráli bez vyloučení. Bylo to fér utkání a souboje k fotbalu patří."

Co na podobná slova říká právě bývalý stratég Anži Machačkala či Ludogorce Razgrad? "Myslím, že v době, kdy hrál trenér Rada, byl fotbal trochu jiný. Co se týká karet, pokud někdo někoho drží a ten nemůže jít do útočné fáze, tak to žlutá karta je. Nedokážu posoudit, jestli byly posouzeny všechny karty správně. Pravidla jsou jasně daná. Pokud se někdo proviní, tak karty prostě jsou," nedělal z posuzování rozhodčích žádnou velkou vědu nadřízený Karlssona, Karabce, Vindheima a spol.

Na Letné čekají od některých hráčů určitě víc. V ofenzivě splňuje veškeré parametry pouze Hložek...

Zdroj: sparta.cz, fkjablonec.cz