Svatí měli na přípravu 7 dní, my asi 10 minut, láteřil Guardiola a opět zmínil touhu po volnějším programu

Svatí měli na přípravu 7 dní, my asi 10 minut, láteřil Guardiola a opět zmínil touhu po volnějším programu

Páté kolo Premier League příliš Manchesteru City nevyšlo a svěřenci španělského manažera Josepa Guardioly si připsali se Southamptonem pouze bezgólovou remízu.

Podle bývalého stratéga Bayernu či Barcelony mohl být příčinou ztráty bodů na Etihad Stadium nedostatek času na přípravu proti Saints...

"Oni se na nás mohli připravovat asi 7 dní, my jsme měli den před zápasem 10 minut," postěžoval si úspěšný stratég z modré strany Manchesteru.

Podle něj by měli být angličtí pohároví zástupci adekvátnější prostor na přípravu. "V Premier League se hraje 38 zápasů. Uvítal bych, kdybychom měli více času na zotavení a načerpání nových sil, což jsme o víkendu neměli," pokračoval Guardiola, jenž už na ostrovech vybojoval během pěti let různých 10 trofejí.

V tom, že by favorit neskóroval kvůli tomu, že během léta nekoupil žádného ostrostřelce, to podle trenéra nebyla. "Nevyhráli jsme, protože náš postup při stavbě útoku a rozehrávce na ofenzivní hráče nebyl dostatečně dobrý," zakončil padesátiletý odborník.

První problémy v ráji? Messi nesl předčasné střídání hodně těžce a už to pocítil i jeho šéf Pochettino...

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.