Slovenská liga je zbytečně podceňovaná, míní Škrtel, jenž našel v trnavské kabině přející prostředí

Slovenská liga je zbytečně podceňovaná, míní Škrtel, jenž našel v trnavské kabině přející prostředí

Uzdravený šestatřicetiletý stoper Martin Škrtel má za sebou úspěšný návrat do slovenské nejvyšší soutěže, k němuž došlo v barvách Spartaku Trnava. Proti Seredi pobyl na trávníku kompletních 90 minut a pomohl jak k čistému kontu, tak k výhře 2:0, jež jeho nového chlebodárce udržela na druhé příčce tabulky.

Defenzivní specialista se sedmatřicítkou na dresu neprohrál ani jeden souboj a v několika momentech uplatnil svůj velký přehled. Neměl z návratu do rodné země trému? Přeci jen byl ostře sledován. "Ani ne trému, spíš takové očekávání. Sedm měsíců jsem byl bez zápasu a to je strašně dlouhá doba a sám jsem byl zvědavý, jak do toho naskočím. Nejprve to bylo oťukávání, ale s přibývajícím časem se to zlepšovalo. Potřeboval jsem vyhrát souboj, dát dobrý míč, abych si začal věřit. Na hodnocení mého výkonu jsou trenéři nebo fanoušci, já jsem rád, že jsme udrželi čisté konto," vyprávěl v interview pro sport.sk bývalý kapitán slovenského národního mužstva.

Jak se mu jakožto rodákovi z Trenčína zatím v Trnavě líbí? "Našel jsem dobrosrdečné, přející prostředí. Kabina je vynikající, funguje dobře. Dá se říci, že kluci mě přijali od prvního dne. I z mé strany nebyl žádný problém. Jsem rád, že jsem do tohoto týmu zapadl i na trávníku. A věřím, že s přibývajícím časem spolu se moje i jejich výkony budou zlepšovat," vyjádřil přání na sport.sk rázný zadák.

Jak vnímá aktuální slovenskou ligu? "Myslím si, že je zbytečně podceňovaná. Za tu dobu, co jsem tady, je vidět, že hráči v ní mají svou kvalitu. Řekl bych, že je tu mix kvalitních, dobrých a zkušených hráčů. Jestli bude všude taková atmosféra, jaká je tady, tak to bude ještě lepší. Jsem rád, že přišlo tolik diváků. Nejen kvůli mně, ale i kvůli dalším hráčům, celému mužstvu. Hraje dobře a podporu si zaslouží," ocenil kolegy někdejší stoper Zenitu, Liverpoolu či Fenerbahce, jehož vyjádření nabídl web sport.aktuality.sk.

Hejda? Prý jeden z nejkvalitnějších stoperů u nás, jichž není moc. A poklonu si zaslouží i poctivák Řezník...

Zdroj: sport.aktuality.sk