Kluci v Olešníku mi říkali, abych se podíval do občanky. Fotbal mě ale pořád baví a makám naplno, říká Lafata

Kluci v Olešníku mi říkali, abych se podíval do občanky. Fotbal mě ale pořád baví a makám naplno, říká Lafata

David Lafata odehrál od startu podzimu za jihočeský Olešník v krajském přeboru již několik zápasů. V tom posledním se mu jakožto střídajícímu žolíkovi ve druhém dějství dokonce podařilo skórovat...

Příprava čerstvého čtyřicátníka a autora devíti mezinárodních branek v jednačtyřiceti zápasech však úplně bezproblémová nebyla a může za to nedávné zranění.

"V pátek jsem si nechal píchnout vitamínovou injekci, abych si mohl aspoň půl hodiny zahrát mistrák za Olešník. Což se mi splnilo, vstřelil jsem gól, vyhráli jsme 3:0. Dal jsem si tedy docela hezký dárek. Kluci mi gratulovali ke gólu vzhledem k narozeninám asi o něco víc než jindy. A taky mi říkali, abych se podíval do občanky. Fotbal mě ale pořád baví. Když už se dostanu na hřiště, makám naplno. Byl to už můj několikátý start za Olešník na podzim. Po tom nepříjemném zranění nohy chodím většinou na kratší úseky, pár zápasů jsem ale radši vynechal. Teď jsem nastoupil po čtrnácti dnech," ozřejmil na stránkách magazínu Gól rodák z Českých Budějovic.

I když už patron mládežnických výběrů Česka, který aktuálně cestuje s U17, nehraje vše, snaží se stále udržovat a navíc nechodí jen na soutěžní zápasy, ale účastní se i tréninkových jednotek.

"Není to tak, že bych si kvůli těžkému zranění dával větší pozor. Nehrál jsem některé zápasy, protože mě bolela záda. Musím říct, že se cítím na hřišti v pohodě. Ale kdyby se mě někdo zeptal, jak se cítím před týdnem, kdy mi bylo devětatřicet, tak bych odpověděl, že hůř než teď. Snažím se pořád udržovat. Není to už taková paráda, ale nestěžuju si. Jsou na tom lidi hůř. Tím, že trénuju kluky v budějovickém Gymnáziu Česká, kteří procházejí i krajskými akademiemi a akademií Dynama, tak jsem každé dopoledne s nimi na hřišti. Pohybu mám dost. Olešník trénuje dvakrát týdně, snažím si přijít aspoň na jeden trénink. Občas mi to vyjde i dvakrát," zaznělo z úst Lafaty, jehož vyjádření publikoval magazín Gól.

Sparta jako Pičín a Kozodírky? Neházejte vše na Vrbu. Chaos v tom má i vedení. Derby se Slavií leccos naznačí

Zdroj: gol.cz