Prázdná Letná? Ani náhodou! Spartu by proti Rangers mohlo hnát za vítězstvím až několik tisíc…

Prázdná Letná? Ani náhodou! Spartu by proti Rangers mohlo hnát za vítězstvím až několik tisíc…

Za rasistické pokřiky části sparťanských fanoušků v předkole LM proti Monaku UEFA potrestala letenský klub finančně a také zavřením stadionu. Sparta viníky identifikovala a následně potrestala. Prázdné tribuny na Letné v úvodním domácím zápase základní skupiny EL nebudou. Podle evropských pravidel zápas mohou navštívit děti do 14 let, těch by mohlo být až 10 tisíc.

Se zprávou přišel server irozhlas.cz. Podle článku číslo 73 Disciplinárního řádu UEFA se zápasu za zavřenými dveřmi nesmí kromě týmových delegací a několika výjimek účastnit nikdo. Jenže mezi výjimky patří kromě organizátorů, ochranky, novinářů i děti.

„Zápasu se mohou účastnit děti do 14 let ze škol nebo fotbalových akademií, které klub pozve na zápas bez požadavku platit vstupné,“ cituje server irozhlas.cz obsah článku.

Klub oznámil, že udal už šest tisíc lístků. „Rozdali jsme více než polovinu vstupenek. Času máme ještě dost a v tuto chvíli je naše víra taková, že kapacitu naplníme. Jako klub to bereme velmi vážně, všichni kolegové dělají maximum a věříme, že se nám to povede,“ řekl Radiožurnálu mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

„Jsme rádi, že budeme mít na stadionu nastupující generaci. Na druhou stranu, ideální model by byl, kdyby děti mohly přijít s tátou a užít si zápas s rodinou, atmosféra by pro hráče i samotné fanoušky byla určitě lepší,“ dodal pro irozhlas.cz.

Utkání se mohou účastnit skupiny dětí od 6 do 14 let s doprovodem, kdy má dospělý k sobě minimálně 10 a maximálně 19 dětí. Skupiny se musí přihlásit do pátku 24. září a být v nějaké organizaci (klub, škola, kroužek).

Zdroj: irozhlas.cz