Lewandowski z Bayernu nespěchá. Na měření sil s nejlepšími mám Ligu mistrů, řekl polský kanonýr

Lewandowski z Bayernu nespěchá. Na měření sil s nejlepšími mám Ligu mistrů, řekl polský kanonýr

Vítěz Zlaté kopačky Robert Lewandowski za sezónu 2020-2021 z Allianz Areny podle svých slov nespěchá.

Po převzetí ceny za vítězství ve Zlaté kopačky polský kanonýr uvedl, že v dohledné době z Bayernu Mnichov nehodlá odejít. „Nemusím se prokazovat v jiné lize,“ řekl Lewandowski, který je veřejností považován za jednoho z nejlepších útočníků své generace.

V Allianz Areně, kam polský reprezentant zamířil v roce 2014 z Borussie Dortmund, se Lewandowski dostal až na úplný vrchol.

Lewandowski má za sebou rekordní sezónu, ve které v devětadvaceti zápasech nasázel úctyhodných 41 gólů. Kvůli zranění přitom měsíc nehrál. Třiatřicetiletý hráč svou porcí vstřelených branek zároveň překonal rekord Bundesligy a Gerda Müllera v počtu vstřelených gólů. Poprvé v kariéře také vyhrál Zlatou kopačku.

Lewandowski je přesvědčen, že není důvod opouštět Bayern i z toho důvodu, že hraje s Bayernem Ligu mistrů. „Soutěžit s těmi nejlepšími z jiných lig mohu v Lize mistrů. Jsem stoprocentně koncentrovaný na Bayern Mnichov a nemyslím na nic jiného než na svůj tým," cituje server Goal.com Lewandowského slova.

Polský útočník se také vyjádřil ke spekulacím o příchodu Nora Erlinga Haalanda, který by měl údajně nahradit právě polského reprezentanta v dresu Bayernu. „Jsem stále tady a budu tu ještě dlouho!“ řekl Lewandowski. „Věk, to jsou jen čísla. Cítím se velmi dobře, mám nejlepší statistiky, jaké jsem kdy měl. Vím, že se svým tělem budu moci hrát na špičkové úrovni i v příštích letech. Jsem jako dobré víno a doufám, že budu ještě lepší," naznačil, jak se sám vnímá.

Zdroj: Goal.com