Zranění motají trenérovi Šilhavému hlavu, záložník Jankto proti Walesu nenastoupí

Zranění motají trenérovi Šilhavému hlavu, záložník Jankto proti Walesu nenastoupí

Českého záložníka Jakuba Jankta potkalo štěstí v neštěstí. Zlomeninu holenní ani lýtkové kosti sice nemá, ale do hry se také jen tak nevrátí.

Dle informací španělského deníku Marca si český reprezentant kvůli podvrtnutému kotníku nezahraje přibližně 4-6 týdnů. Ten nejčernější scénář tedy naplněn nebyl, ale i tak bude pětadvacetiletý středopolař svým spoluhráčům v Getafe chybět. A vesměs nejen jim…

„Teď v říjnu nás budou čekat důležité zápasy, z nichž chceme vytěžit maximální počet bodů,“ nechal se slyšet trenér národního mužstva Jaroslav Šilhavý, jehož možný výběr se nyní opět o něco zúžil.

„Chtěli bychom ve skupině skončit na druhém místě hned za Belgií,“ plánuje Šilhavý, ačkoli ví, že i bez ohledu na finální pořadí v tabulce bude mít jeho mužstvo jistou cestu minimálně do baráže na nadcházející mistrovsví světa v Kataru.

„Účast v baráži o Katar máme víceméně jistou bez ohledu na umístění ve skupině, jde však o prestiž, renomé, a hlavně nasazení do následné baráže. Je totiž rozdíl hrát zápasy o účast na světovém šampionátu doma, nebo na půdě soupeře," avizuje reprezentační kouč, jehož slova citoval web sport.cz.

Zdroj: Marca