Chybí nám body, ale dál věřím mužstvu i trenérům, uklidnil Dufek kouče Jarolíma

Chybí nám body, ale dál věřím mužstvu i trenérům, uklidnil Dufek kouče  Jarolíma

V létě do klubu přiváděl jedno velké jméno za druhým, jenže i tak je jeho Mladá Boleslav v tabulce až jedenáctá. Tedy na stejné pozici, na níž končila minulou sezonu, jež odstartovala razantní změny v mužstvu. Šéf klubu Jaroslav Dufek s tím samozřejmě není ani trochu spokojený, trenér Karel Jarolím však dle jeho slov v ohrožení není.

„Chybí nám body, ale na rozdíl od minulého podzimu chodím na fotbal s vírou v to, že mužstvo má sílu. Věřím jemu i trenérům,“ řekl Dufek v obsáhlém rozhovoru pro Deník Sport.

Z výkonů mužstva je však samozřejmě rozladěný. A jak by také ne, když před sezonou pořídil slavné hráče jako Milana Škodu či Marka Suchého a v týmu navíc zůstali i osobnosti v čele s Jiřím Sklákem nebo jaromírem Zmrhalem. Výsledky to ale zatím příliš nepřináší.

„Mužstvo jsme doplnili absolutně podle našich představ. Jak z hlediska starších, jako jsou Škoda, Suchý nebo Karafiát, tak mladých hráčů typu Fily, Halousky a Juráska. A důvěru jsme dali odchovancům Maškovi nebo Stránskému, Milan Škoda má smůlu, mohl dát víc gólů, ale čtyři nejsou málo. Hráče jako on jsme přiváděli proto, aby se mladí, kterých máme dost, měli od koho učit. Máme dobře seskládaný tým co do kvality i charakteru. Co mám zprávy, ti kluci jsou z toho sami nejvíc zklamaní," uvedl Dufek pro Sport.

On sám dobře ví že hlavním problémem je až příliš často chybující defenziva. "Obdržených gólů je moc. Chyby jsou velké a fatální. Ale pořád to beru tak, že fotbal je kolektivní sport, je to souhrn všech možných věcí, i když z toho vyleze jednotlivec. Potřebujeme lépe komunikovat při organizaci hry směrem dozadu," má jasno Dufek.

Přesto zůstává optimistou, co se progrese týče. „Máme stejně bodů jako v minulé sezoně, chybí nám, ale herní projev mužstva je úplně někde jinde. Hrajeme to, co hrát chceme, to znamená aktivní pracovitý fotbal s velkým držením balonu a udáváním tónu hry. Tak se chceme prezentovat, protože jinak by pak náročného mladoboleslavského fanouška přestal fotbal zajímat. Nechceme předvádět to, co polovina ligy: klást důraz na defenzivu a hrát na brejky.“ ubezpečil fanoušky.

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.