Kadeřábek gólem a asistencí sestřelil Wolfsburg. Freiburg se rozloučil se stadionem jasnou výhrou

Doslova fantastický zápas prožil v šestém kole německé Bundesligy český reprezentant Pavel Kadeřábek, který gólem a asistencí výrazně přispěl k výhře Hoffenheimu 3:1 nad Wolfsburgem. Kadeřábek se tak téměř jistě stane jednou z hlavních hvězd šestého kola. To čarostřelec Patrik Schick za své AS Řím tentokrát neskóroval, jeho tým ale porazil Mohuč 1:0.

Vítězství Leverkusenu trefil po hodině hry Wirtz a Bayer se tak po neúplné tabulce se posunul na druhé místo za obhájce titulu Bayern Mnichov.

To Hoffenhaim musel proti Wolfskurgu obracet, neboť první gól zápasu vstřelil ve 25. minutě Baku. Domácí v nastavení úvodního dějství zásluhou Kramariče vyrovnali a v 74. minutě se pak po nahrávce Kadeřábka prosadil Baumgartner. O chvíli později se potom sparťanský odchovanec prosadil sám, když do sítě dorazil vyraženou střelu z přímáku.

Až nedůstojným debaklem 6:0 pak skončil zápas mezi Lipskem a Hertou Berlín, který jasně ovládli domácí. Bývalý kapitán české reprezentace Vladimír Darida tentokrát nastoupil v základu, už po první půli musel ale střídat.

Remízu 1:1 ve Frankfurtu uhrál Kolín nad Rýnem. Na lavičce hostů proseděl celý zápas talentovaný Tomáš Ostrák, který v minulém ročníku působil v dresu Karviné.

Zápas týmů ze spodku bundesligové tabulky mezi Bochumí a Stuttgartem skončil bezbrankovou remízou. Nepříliš atraktivní duel přinesl jen několik příležitostí. V první půli neproměnil velkou šanci Löwen a o pár minut později předvedl výborný dvojzákrok Florian Müller. Ve druhém poločase dokonce padl gól, o který se postaral Konstantinos Mavropanos, který byl však po zhlédnutí videa odvolán, protože si řecký stoper při zpracování míče pomohl rukou.

Freiburg nastoupil na Schwarzwald-Stadionu k poslednímu utkání. A lepší rozloučení se stadionem si ani nemohl přát. Svěřenci Christiana Streicha nasázeli během první pětačtyřicetiminutovky hned tři góly. Díky tomu už ve druhém dějství nebylo moc o co hrát, protože si domácí fotbalisté drželi své vysoké vedení a hosté z Augsburgu nepřišli s větším náznakem s nepříznivým stavem něco udělat.

Bundesliga - 6. kolo:

Eintracht Frankfurt - Kolín nad Rýnem 1:1 (1:1)
Góly: 45.+6 Borre - 14. Schirí.

Hoffenheim - Wolfsburg 3:1 (0:1)
Góly: 45.+2 Kramarič, 74. Baumgartner, 82. Kadeřábek - 25. Baku.

Leverkusen - Mohuč 1:0 (0:0)
Gól: 62. Wirtz.

Lipsko - Hertha Berlín 6:0 (3:0)
Góly: 16. a 70. Nkunku, 23. Poulsen, 45.+3 Mukiele, 59. Forsberg z pen., 77. Haidara.

Union Berlín - Bielefeld 1:0 (0:0)
Gól: 88. Behrens.

Bochum - Stuttgart 0:0

Freiburg - Augsburg 3:0 (3:0)
Góly: 6. Kübler, 25. Höler, 33. Grifo z pen.