Ambiciózní projekty, které nevyšly. Kde jsou Drnovice, Blšany nebo Hlavice teď?

„Prachy, dorazily prachy. Nějakej bulharskej podnikatel.V kravíně holky pletly svetry na export. A on začal vrážet do klubu. Rozumíš? Nový kabiny, jasně, výřivky… Šup, trenér s A-licencí… Vesnice - 150 obyvatel - a kopou divizi. No, jak to mohlo asi dopadnout? Jak dlouho jim to trvalo? Sezónu. Pak ten Bulhar utek.“ Pamatujete na slova Jardy Kužela z dnes již kultovního seriálu Okresní přebor? Několik ambiciózních projektů v českém fotbale v minulosti opravdu vzniklo. Jak jsou na tom kluby jako Drnovice nebo Blšany nyní?

SK Hlavice

SK Hlavice

Když v sezóně 2007/2008 postoupila fotbalová Hlavice z divize do třetí nejvyšší české fotbalové soutěže, byla z toho velká událost. Nikdo ale nevěděl, jak to skončí. „Vesnice se sto padesáti obyvateli přece nemůže hrát třetí ligu,“ říkali si mnozí. „Určitě nastane podobná situace jako kdysi s Drnovicemi nebo s Blšany…“ A přesně tak se stalo. Tehdejší předseda klubu, a shodou okolností i předseda a ředitel firmy Chemiko, která sídlí v Rychnově u Jablonce nad Jizerou, ing. Vilém Němec se totiž rozhodl investovat do klubu velké peníze. Ty ale pak došly a v sezóně 2012/2013 Hlavice skončila ve třetí lize na posledním místě.

Nyní klub, který svého času vyřadil z českého poháru Mladou Boleslav a svedl velké bitvy například s Viktorií Plzeň nebo Českými Budějovicemi, působí ve III. třídě – jih okresního přeboru Liberec.