CR7 vystřelil Manchesteru výhru v nastavení. Barca dostala od Benfiky trojku! Střelecky se činili i v Bayernu

Po šoku Realu Madrid a jeho domácí porážce moldavským Šeriffem Tiraspol 2:1 zaznamenal španělský fotbal další porážku. Barcelona si totiž z Lisabonu odváží třígólovou nadílku. Jestě s větším výpraskem odjíždějí z Allianz Areny fotbalisté Dynama Kyjev, kterým Lewandowski a spol. nasázeli hned pět branek. Ronaldo vystřelil výhru Manchesteru s Villarrealem v nastavení a Juventus doma porazil díky superrychlému nástupu do druhého poločasu Lukakovu Chelsea.

PSG , i s uzdraveným Messim v základní sestavě, plánovalo City oplatit vyřazení z loňského ročníku Ligy mistrů. A odplata se povedla na výborno. Fanoušci francouzského celku mohli na stadionu Parc des Princes slavit první gól do sítě Manchasteru již v osmé minutě zásluhou Idrissy Gueye. Především v první půli atraktivní zápas pak rozhodl definitivně ve prospěch pařížského klubuv 74. minutě Lionel Messi.

Asi největší šok, který čekal jen málokdo se povedl moldavskému Šeriffu Tiraspol. Ten navázal na svůj nečekaný úspěch z úvodního zápasu Ligy mistrů s Šachtarem Doněck a vyšlápl si i na soupeře ještě věhlasnějšího. Dvěma góly (ten druhý padl v poslední minutě zápasu) se mu totiž povedlo vykrást slavný Real Madrid.

Borussia Dortmund poté, co přestála úvodní silnou pasáž Sportingu, zvítězila díky přesnému zasahu Donyella Malena ze 37. minuty. Po změně stran si Dortmund bez větších problémů hlídal svůj náskok a po dvou odehraných zápasech má tak vestfálský klub plný počet šesti bodů, zatímco Sporting je na nule.

Neúspěch potkal i italský AC Milán v souboji s úřadujícím španělským mistrem Atléticem Madrid. Rossoneri doplatili ne velice špatný druhý poločas, ve kterém pouze bránili svůj těsný náskok z první půle. To se jim ale vymstilo poté, co se v 84. minutě se z voleje parádně trefil Griezmann. V nastaveném čase to potrestal gólem z pokutového kopu Luis Suárez ruku Kalula.

Vítězstvím domácího Ajaxu Amsterodam skončil ve fantastické atmosféře hraný duel tureckým Besiktas. Nizozemský celek vstoupil do utkání ve vysokém tempu a vítězství si zajistil už v první půli. V té druhé si již vedení zkušeně pohlídal.

Bezbrankovou remízou skončil souboj ukrajinského Doněcku s italským Interem. Utkání toho moc nenabídlo a oba týmy si odnášení z klání po jednom bodu.

Lipsko prohrálo i svůj druhý zápas v letošním ročníku Ligy mistrů. Pop řestřelce s anglickým Manchesterem City (6:3) totiž saský klub nezvládl ani domácí utkání s belgickými Bruggy. Lipsko se sice dostalo brzy do vedení, ale Bruggy ještě do půle stihly vyrovnat a utkání otočit ve svůj prospěch. Ve druhé půli již branka nepadlo a Bruggy tak slaví tři body za vítězství 2:1.

Anglický Liverpool jednoznačně ovládl venkovní zápas v Portugalsku. V Portu se Liverpool dostal do dvoubrankového vedení již v prvním poločase. Ve druhém se dostal anglický celek nejprve do tříbrankového vedení a po snížení domácích přidali "Reds" další dva góly.

V souboji italské Atalanty Bergamo se švýcarským Young Boys Bern byli po celé utkání lepší a aktivnější domácí fotbalisté, kterým se ale dlouho nedařilo prosadit. Povedlo se to až v 68. minutě ve skluzu Pessinovi.

Ruský Petrohrad ovládl zápas se švédským Malmö ve druhé půli poté, co do obou poločasů vstoupil rychlými góly. Poté Zenit navíc využil oslabeného soupeře, který utkání dohrával bez vyloučeného Ahmedhodžiće, a přidal další dva góly.

V gólovou show přetavil Bayern Mnichov zápas s ukrajinským Dynamem Kyjev. Německý velkoklub vedl po první půli díky dvěma brankám Lewandowskiho 2:0. Po přestávce přidali fotbalisté z Allianz Areny další tři góly a Kyjev tak odjíždí z Německa s pětigólovou nadílkou.

Pro někoho až nečekané selhání předvedla katalánská Barcelona v Portugalsku. V souboji s Benficou Lisabon Messiho bývalí spoluhráči prohrávali už od třetí minuty, kdy se trefil Núñez. Po přestávce pak dokonal zmar katalánského klubu v 69. minutě Silva a druhým gólem z penalty v 79. minutě Núñez. V samotném konci se pak navíc nechal vyloučit Ramos.

V atraktivním duelu italského Juventusu s londýnskou Chelsea padl jediný gól, a to sice bleskurychlým nástupem "Staré dámy" do druhé části zápasu. Autorem jediné branky utkání se stal Federico Chiesa. Juventusu se navíc z utkání podařilo prakticky vymazat Lukakua. I když se sice fotbalisté Blues snažili, na Juventus nestačili.

V utkání hvězdného Manchesteru United s Villarrealem padaly branky až ve druhé části zápasu. Ronaldo a spol. navíc museli dotahovat nepříznivý vývoj utkání poté, co se trefil v 53. minutě Alcácer. Vyrovnat se však po Fernandesově asistenci povedlo o sedm minut později Tellesovi a v nastavení nadchl po Lingardově nahrávce Portugalec Ronaldo vítěznou brankou na  2:1.

Ve zbylých dvou utkání remizoval doma Wolfsburg se Sevillou 1:1 a Salzburg trochu překvapivě porazil na domácím hřišti francouzské Lille 2:1 po dvou proměněných penaltách Adeyemiho.