Hamšík září i ve čtyřiatřiceti. Je nejlépe hodnoceným hráčem dosavadního průběhu Süper Lig

Hamšík září i ve čtyřiatřiceti. Je nejlépe hodnoceným hráčem dosavadního průběhu Süper Lig

V Süper Lig už zůstávají bez porážky pouze dvě mužstva, a sice šestý Konyaspor a druhý Trabzonspor, jenž navíc patří po sedmi kolech se čtrnácti nastřílenými brankami mezi čtyři nejofenzivnější týmy celé soutěže.

Ruku v ruce s tím je kladně hodnocen i čtyřiatřicetiletý kapitán slovenského národního celku Marek Hamšík, jemuž přesun ze Švédska do Turecka jednoznačně vyšel.

A pro důkazy netřeba chodit nikterak daleko - aktuálně je jedna z legend Neapole nejlépe hodnoceným hráčem celé turecké nejvyšší soutěže s průměrnou známkou 7,66.

Hamšík se stal ihned klíčovou osobností mužstva a dosud stihl za necelé 2 měsíce absolvovat 11 soutěžních duelů, s tím, že v turecké lize odehrál 708 minut z celkových 720.

"Slyšet něco takového je určitě příjemné, ale je třeba to brát s rezervou. Já jen chci odevzdat vše na hřišti pro moje mužstvo a spoluhráče," prohlásil webem sport.sk citovaný středopolař.

Pokud jde o čísla, hráč se zkušenostmi z čínské Super League ja aktuálně na jedné trefě a dvou gólových asistencích. Další šance na vylepšení osobních statistik přijde pro kolegu Gervinha, Nwakaemeho, Bakasetase a spol. druhý říjnový den v rámci výjezdu do Kayserisporu.

Tuchel je podle Čecha výtečný psycholog a stratég. Co je jeho největší doménou?

Zdroj: sport.aktuality.sk