Hübschman je ve výjimečné společnosti. Co spojuje ikonu Jablonce se Smallingem a Vágnerem Love?

Hübschman je ve výjimečné společnosti. Co spojuje ikonu Jablonce se Smallingem a Vágnerem Love?

Všechny čtyři právě probíhající soutěže UEFA, mezi které patří Liga mistrů, Evropská liga, Superpohár a nově vzniklá Konferenční liga, si k tomuto datu vyzkoušeli pouze tři fotbalisté planety. Kromě forvarda Vágnera Lovea, jenž aktuálně hraje za Kajrat Almaty a zadáka Chrise Smallinga, který momentálně tvrdí obranu AS Řím, si vše otestoval na vlastní kůži už jen kapitán Jablonce Tomáš Hübschman.

Proti oběma si v minulosti zahrál. "Víckrát jsem se určitě potkal s Vágnerem Lovem, protože jsme s CSKA hráli i v přípravě či na turnajích. A s Chrisem Smallingem jsem se potkal, když jsme se Šachtarem hráli s Manchesterem United. Ale osobně se neznáme, nejsme v kontaktu, vzájemně jsme si negratulovali. S Vágnerem jsme podobně staří, ale Chris Smalling je mladší," zaznělo z úst exreprezentanta.

"Je to pěkné a asi to k mému věku už patří. Mám toho za sebou trochu víc než někteří aktivní mladší hráči. Jsem pochopitelně rád, že jsem měl možnost zkusit si všechny soutěže. Beru to pozitivně a mám z toho i radost, ale není to až tak důležité. Sám bych to ani nedokázal. Vždy k tomu potřebujete tým a klub, aby měl člověk možnost se do těchto soutěží kvalifikovat a hrát je," uvedl na stránkách sport.cz čerstvý čtyřicátník.

Veteránsky už se cítí delší dobu. "Jako starší hráč si připadám už delší dobu... Na druhou stranu na to člověk nemůže myslet. Vždy jsme se bavili o tom, jestli má smysl pokračovat dál a pokaždé ještě mělo, proto stále hraju. A přede mnou ještě bylo pár soutěží, které jsem nestihl. Třeba Intertoto nebo PVP, takže zase až tak starý nejsem, že bych zvládl všechny soutěže, které UEFA pořádala," usmíval se sportem.cz citovaný svěřenec Petra Rady, jenž už má v evropských pohárech na kontě úctyhodných 126 zápasů.

Jeho zelenobílý klub mimochodem vévodí své skupině, o možném postupu do jarní fáze se však odchovanec Sparty ještě bavit nechce. "Ambice asi nejsou potřeba teď na začátku ještě řešit. Budeme se snažit v každém zápase nějaké body udělat, čím víc, tím líp, a po dvou třech zápasech uvidíme, jestli nějaké šance na postup budou. Zatím jedno vítězství nic neřeší. Ještě máme pět zápasů před sebou a tabulka se může všelijak zamotat," uzavřel v interview pro sport.cz Hübschman.

Začíná pomalu pro Karvinou válka? Představenstvo MFK rozdalo pokuty jak hráčům, tak trenérům

Zdroj: sport.cz