Barák nahrál na gól. Neapol nezaváhala ani v sedmém utkání. AC Milán se strachoval o výhru až do konce

Sedmým kolem pokračuje první říjnový víkend italská Serie A. Po výhře Interu Milán 2:1 v Sassuolu a vítězství Juventusu v turínském derby, odstartoval program druhého hracího dne italské ligy duel Bologně a Lazia Řím, ve kterém hosté z Říma utrpěli jasnou porážku 3:0. Verona i s českým záložníkem Antonínem Barákem rozdrtila Speziu 4:0. Na čtvrtou branku nahrál právě Barák. AC Milán se v utkání s Bergamem strachoval aždo konce o tři body, které nakonec ale bere. Neapol je stále suverenní.

V patnácté minutě duelu Bologně s římským Laziem se dostala do vedení domácí Bologna díky technické střele Musy Barrowa po Theatově nahrávce. O tři minuty později se uvedená dvojka vyměnila a Bologna vedla nad Laziem již 2:0. Ve druhém poločase přidal třetí gól do sitě Lazia Hickey, po Barrowově nahrávce, který byl tak u všech tří gólů Bologně.

Souboj třináctého Udinese s patnáctou Sampdorií nabídl poměrně zajímavou přestřelku 3:3, ze které berou oba celky po jednom bodu. Udinese po první půlivedlo 2:1, ale domácí Sampdoria ve druhé půli přidala a otočila vývoj utkání dokonce ve svůj prospěch. O dělbě bodů ale rozhodl v 84. minutě vyrovnávací brankou Forestieri.

Verona poprvé po patnácti zápasech udržea v duelu se Spezií čisté konto. Svého soupeře navíc i s českým reprezentačním záložníkem v základní sestavě rozdrtila 4:0. Na poslední čtvrtou branku nahrával Bessovi v 71. minutě utkání právě český záložník. Verona si zajistila třígólový náskok již v první půli a ve druhé časti hry již jen hlídala vysoké vítězství.

AS Řím se po dobrém vstupu do Serie A mírně zadrhlo dvěma porážkami s Veronou a naposledy v derby s Laziem (shodně 3:2). V týdnu ale Mourinhovi svěřenci jednoznačně přejeli 3:0 ukrajinskou Zorju Luhansk. V souboji se snaživým nováčkem z Empoli ale byli zkušení fotbalisté AS Řím lepším týmem a po trefě Pellegriniho a úspěšně dorážce Mchtarjana berou římští všechny tři body za výhru 2:0. nad snaživým Empoli.

Vedoucí celek Serie A Neapol dotáhla poměrně vyrovnané utkání s Fiorentinou do vítězného konce poté, co se jí povedlo vyhrát 2:1. V první půli sice musela Neapol dohánět jednogólové manko, ale do druhého dějství hry vstoupil hostující celek ukázkově - hned v úvodu se mu totiž povedlo dostat do vedení, na které už domácí Fiorentina, která sice měla poměrně velkou převahu, nedokázala reagovat. Neapol tak naplno bodovala i v sedmém ligovém utkání v řadě a vede italskou ligu o dva body před druhým AC Milán a o čtyři body před třetím Interem Milán.

AC Milán se v souboji s Atalantou Bergamo dostal do pohodného vedení 3:0. V závěru utkání však přišel totální kolaps milánských fotbalistů, kteří inkasovali dvě branky v posledních osmi minutách hry a nakonec se v nastavení jestě strachovali, aby zápas neskončil remízou.

Serie A - 7. kolo:

Bologna - Lazio Řím 3:0 (2:0)
Branky: 15. Barow, 18. Theate, 69. Hickey.

Sampdoria - Udinese 3:3 (1:2)
Branky:
24. Larsen vla., 48. Quagliarella z pen., 69. Candreva – 15. Pereyra, 44. Beto, 84. Forestieri.

Hellas Verona - Spezia 4:0 (3:0)
Branky:
4. Simeone, 15. Faraoni, 42. Caprari, 71. Bessa.

AS Řím - Empoli 2:0 (1:0)
Branky:
42. Lorenzo Pellegrini, 48. Mchitarjan.

Fiorentina - Neapol 1:2 (1:1)
Branky:
28. Lucas Martínez – 39. Lozano, 50. Rrahmani.

Atalanta Bergamo - AC Milán 2:3 (0:2)
Branky:
86. D. Zapata z pen., 90+3. Pašalić – 1. Calabria, 43. Tonali, 78. Leão.

Německý gigant Bayern. Kdo patří mezi pětici nejlepších střelců bavorského velkoklubu?