Praha je rudá! Sparta v derby ukončila šňůru zápasů Slavie bez porážky

Dva údery na konec prvního poločasu rozhodly. Slavia v derby těsně v závěru první půle přišla o stopera Ousoua, který viděl druhou žlutou kartu a musel tedy předčasně ze hřiště. Z následného přímého kopu pak Lukáš Haraslín poslal klub z Letné do vedení, které si Sparta udržela až do konce zápasu. Klub z Letné tak ukončil Trpišovskému šňůru úctyhodných 54 zápasů bez porážky.

FC Hradec Králové - FK Jablonec

První branku utkání padla v Mladé Boleslavi, kde hraje Hradec svá domácí utkání, již ve 13. minutě. Pleštil pronikl s míčem až do pokutového území a přesnou přihrávkou našel volného Miloše Kratochvíla, který poslal Severočechy dovedení. O šest minut později již ale bylo vyrovnáno poté, co Dvořák šikovně tečoval střelu Vašulína. Stavem 1:1 i první poločas skončil.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji jablonečtí fotbalisté, ale z gólu se radoval Hradec. Po jednom ze střetů zůstal ležet na zemi brankář hostí Jan Hanuš a zdálo se, že hra bude přerušena. Rozhodčí ale do píšťalky nezapískal a nepozornosti hostů tak využil hradecký obránce Jan Král. V 70. minutě ale uviděl druhou žlutou kartu v utkání Otto Urma, takže musel předčasně do sprch. Právě i na toto vyloučení Hradec nakonec doplatil, když se v osmé minutě nastavení prosadil Tomáš Malínský nekompromisní ranou pod břevno.

FC Slovan Liberec - FC Baník Ostrava

Ostrava se dostala v úvodu utkání do dvou dobrých příležitostí, ale ani Klíma a po něm Fleišman střelecky neuspěli. Liberec postupem času hru vyrovnal, ale snahu Severočechů totálně překazila červená karta Tieho z 38. minuty. Baník početní převahy využil již po pěti minutách, kdy se přesně trefil Fleišman krásnou střelou z hranice vápna.

Hrdinou i smolařem druhé půle se stal čerstvý slovenský reprezentant Ladislav Almási, který v 63. minutě přidal druhý gól Ostravy, ale v 85. minutě se nejlepší ostravský střelec nechal zároveň vyloučit.  Liberec se sice snažil, ale nakonec pod Lubošem Kozlem poprvé prohrál.

MFK Karviná - FK Mladá Boleslav

Boleslavi se podařilozastavit mizérii několika prohraných utkání za sebou a po hubené výhře 1:0 nad Karvinou bere důležité tři body.

Ani jeden z celků si nebyl v úvodní půlhodině vytvořit kloudnou šanci. Až ve 31. minutě hlavičkoval bombarďák Milan Škoda z penalty těsně vede brány. V závěru poločasu zahrozil na druhé straně Lukáš Bartošák, ale jeho ránu z voleje skvěle zneškondil uzdravený brankář Středočechů Jan Šeda.

Ve druhé půli byli aktivnější hosté z Mladé Boleslavi. Nejdříve se dostal do šance Michal Hlavatý, ale z voleje těsně minul levou tyč karvinské brány. V 78. minutě se vytáhl skvělým zákrokem Bolek, který bravurně zlikvidoval střelu Škody z hranice pokutového kopu. V 81. minutě už se ale Boleslav radovala. Matador Středočechů Marek Matějovský si naběhl na zadní tyč a poslal po Ewertonově přihrávce správným směrem. Karviná již na gól nestihla reagovat.

AC Sparta Praha - SK Slavia Praha

Jubilejní třísté derby pražských S ovládla Sparta. Praha je tedy rudá.

Slavia nevstoupila do ostře sledovaného utkání špatně, ale Sparta její nápor ustála a poté začala více a více zlobit. Ve 34. minutě si na Aleše Mandouse ještě Jakub Pešek nepřišel, ale poté přišel zásadní moment celkého utkání, kdy byl po druhé žluté kartě předčasně poslán do sprch obránce Sešívaných Ousou. Z následného přímého kopu se navíc prosadil Lukáš Haraslín, který mohl o chvilku později přidat ještě jeden gól, ale nebylo mu přáno.

Ve druhé půli si Sparta zkušeně pohlídala proti oslabenému soupeři svůj jednogólový náskok a poprvé od roku 2016 svého rivala poráží. Navíc také ukončila slavistickou jízdu v podobě 54 neprohraných utkání.

FORTUNA:LIGA - 9. kolo:

FC Hradec Králové - FK Jablonec 2:2 (1:1)
Branky: 19. Dvořák, 62. Král - 13. Kratochvíl, 90.+8 Malínský.
ŽK: Urma, Soukeník, Kateřiňák - Surzyn, Nešpor, Kubista, Pilař, Rada (trenér).