Určitě jsem neřekl, že s Plzní nepočítám, tvrdí Vrba a dodává: Myslím si, že nás všichni budou muset začít brát vážně

Určitě jsem neřekl, že s Plzní nepočítám, tvrdí Vrba a dodává: Myslím si, že nás všichni budou muset začít brát vážně

Sparta se drží po deseti odehraných kolech na průběžné druhé pozici se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Plzeň. Slavia, Baník i Slovácko mají o bod méně.

"Kdybychom derby nezvládli, propast by byla výrazně větší a bylo by to mnohem složitější. Z mého pohledu to bylo hodně důležité utkání na vývoj v tabulce. Myslím si, že i na vývoj našeho mužstva, na sebevědomí a všechno. Myslím si, že nás všichni budou muset začít brát vážně," pronesl Pavel Vrba, jehož slova zazněla na stránkách sparta.cz.

Jeho soubor už je neporažen šest zápasů v řadě a aktuálně táhne sérii čtyř výher, což svědčí o rozjetosti. Nemrzí kouče skutečnost, že bude následovat reprezentační pauza?

"Když jsem po zápase seděl v kanceláři, říkal jsem kolegům, že bude reprepauza a když si vzpomenu na to, jak jsme se rozjížděli posledně po reprepauze, tak to nebylo vůbec příjemné. Trochu se toho obávám. Tuším, že deset hráčů odjede plnit si povinnosti. Určitě to zasahuje do mužstva a do spolupráce před dalšími zápasy, které nás čekají. Věřím, že hráči přijedou s tak dobrou náladou jako na sraz odjíždí a že navážeme na to, jak jsme ten týden ukončili," pokračoval na klubovém webu Vrba, jehož tým narazí po mezinárodní přestávce na Pardubice.

Explzeňský šéf nezapomíná ani na lídra z Doosan arény, který zatím všem ukazuje záda. "Já jsem určitě neřekl, že s Plzní nepočítám. Teď je nahoře a všichni víme, že na ni máme ztrátu. Na druhou stranu už máme zápas se Slavii za sebou. Určitě někdo z nich zase ztratí. Z tohoto pohledu je to pro nás výhodné. Když se díváte na tabulku, ta se zajímavě rozděluje už teď na nějaké tři skupiny. Prvních pět mančaftů bude pravděpodobně bojovat o první místo. Na jaře je spousta zápasů. My chceme mít co nejvýhodnější postavení, abychom v nadstavbě se soupeři, pokud možno, hráli doma a měli výhodu domácího prostředí, které je hodně důležité. Věřím tomu, že budeme mít takové postavení, abychom hráli co nejvíc zápasů doma, a ještě se soupeři, kteří budou s námi hrát o nejvyšší příčky," uzavřel na sparta.cz Vrba.

Odrazili jsme se od základů a přidali naši kvalitu, která tady v té kabině je velká, zářil Čelůstka

Zdroj: sparta.cz

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.