Schick je letos podruhé v sestavě Bundesligy. Čechům se v soutěži zatím docela daří

Schick je letos podruhé v sestavě Bundesligy. Čechům se v soutěži zatím docela daří

Dva góly do sítě Bielefeldu vynesly Patriku Schickovi již druhou účast v sestavě kola Bundesligy v letošní sezóně. Tu první získal za svůj výkon ve třetím kole proti Augsburgu.

Schick zaznamenal v sedmém kole díky dvěma přesným zásahům do sítě Bielefeldu svou pátou, respektive šestou trefu, čímž se usadil v tabulce střelců za hvězdným duem Lewandowski - Haaland.

Pro českého bombarďáka to však není první účast mezi nejlepšími jedenácti hráči kola Bundesligy v této sezóně. Prvně to bylo za výkon útočníka Bayeru Leverkusen ve třetím kole proti  Augsburgu, ve kterém nejlepší střelec EURO 2020 dal jeden gól a na druhý nahrál.

Leverkusenu se v této sezóně zatím nadmíru daří. V Bundeslize je zatím na druhém místě, přičemž má na kontě stejně bodů (16) jako první Bayern Mnichov. O úspěchu vestfálského klubu svědčí i to, že má právě například za sedmé kolo mezi nejelpšími hráči kromě Schicka další dva fotbalisty - obránce Jeremiho Frimponga a záložníka Floriana Wirtze.

Českým fotbalistům se v této sezóně v Bundeslize poměrně daří. V sedmi kolech se totiž český zástupce objevil v nejlepší jedenáctce už počtvrté. Za dvě gólové asistence proti Bochumi byl mezi nejlepší hráče čtvrtého kola Bundesligy zařazen záložník Herthy Berlín Vladimír Darida. Hned v pátém kole se pak objevil po boku Haalanda a Lewandowskiho Pavel Kadeřábek. Ten měl ke druhé účasti mezi nejlepšími hráči kola ostatně nakročeno i za výkon v šestém kole za gó a asistenci po výhře Hoffenheimu 3:1 nad Wolfsburgem. Nakonec se ale v sestavě kola neobjevil.

Celá sestava 7. kola podle serveru Bundesliga.com:

Sommer (Borussia Mönchengladbach) - Frimpong (Bayer Leverkusen), Kempf (VfB Stuttgart), Gvardiol (RB Lipsko), Guerreiro (Borussia Dortmund) -  Wirtz (Bayer Leverkusen), Skhiri (Midfielder), Nkunku (RB Lipsko) - Awoniyi (Union Berlin), Embolo (Borussia Mönchengladbach), Schick (Bayer Leverkusen).

Zdroj: Bundesliga.com

Bývalá korejská hvězda Manchesteru Park prosí fanoušky, aby už nezpívali chorál o pojídání psů

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.