Tiki-Taka řešila rasismus. Vzkazoval jsem po Šmícovi, aby Gerrardovi řekl, že je ubožák, pravil Vízek

Tiki-Taka řešila rasismus. Vzkazoval jsem po Šmícovi, aby Gerrardovi řekl, že je ubožák, pravil Vízek

A co vlastně k tématu, které je v Česku aktuální od březnového utkání Slavie s Glasgow Rangers a znovu se po výrocích skotské strany po utkání na Spartě oživilo, hosté pořadu řekli?

Michal Kadlec (obránce Slovácka) Když někdo dostane červenou kartu, tak mnohdy padnou daleko horší slova, než je nějaké bučení. Když jde někdo ven, tak si každý zahučel, zabučel, řekl fuj nebo něco takového. Teď už je to tak daleko, že se všechno bere jako rasistický čin. Někde jsem i četl, že rasismus skončí, až to vlastně černoši přestanou řešit. Já jsem vyrůstal s černochy, také nejsem rasista, Už mě to také unavuje, to klekání a všechno. Všechno to směřuje, že je to víc a víc, místo toho, aby se to utlumilo. Člověk se za chvilku bude bát něco říct, aby nebyl považován za rasistu.

Lukáš „Strašák“ Vala (bývalý šéf kotle Slavie Praha) Já se přiznám, že jsem ocenil to prohlášení Sparty, protože my jsme samozřejmě byli toho součástí u toho zápasu Evropské ligy Slavie v Rangers. Mě by zajímala jenom jedna úvaha – když dávají ty tresty za rasismus - uvažují, jestli to má nějaký pozitivní výsledek? Jestli to někoho změní. Mně připadá, že je to jako voda na mlýn. Mně připadá, že je to naopak ještě horší, že to ještě více podněcuje. Mě by zajímalo, co pak čekají. I ty děti to vnímají. Když tohle čtou a slyší, tak musí být naštvaní. Já tam být, tak pískám jako první.

Ladislav Vízek (bývalý fotbalista) Já to považuji za nějaké nedorozumění. Opravdu je to trapné a směšné. A ten Gerrard, že se k tomu sníží, ztratil u nás respekt, u nás u všech. Já jsem vzkazoval po Šmícovi, protože na zápas jel, aby mu vzkázal, že je ubožák. Vypadá to, že mu to asi neřekl. Sparta napsala velmi dojemný dopis, který je trefný. Ale, jak říkám. Neumí prohrát a strašně těžce to nesou. A zrovna Gerrard byl přesně ten typ. Ten to mydlil, když prohrával, tak šel vždy do ruda. To je bohužel náš hrdina. A ten advokát, jak to hecuje, že je polopsychopat. Já myslím, že je psychopat na plný úvazek. To polo už tam nepatří. Můžu vám říct, že mi jde husí kůže a jsem z toho rozhořčený.

Miloš Pokorný (glosátor, moderátor) - Musím říct, že už mě to fakt nebaví. Pro mě i reakce Stevena Gerarda, skvělý kapitán Liverpoolu, hrdina z Istanbulu, ikona klubu, ale ty jeho výroky jsou pro mě zklamání. Už vlastně po tom zápasu se Slavií, kdy místo toho, aby řekl jo, málem jsme tam zabili brankáře. Přiznat normálně prohru, hráli jsme hůř. To samé teď, zase prohráli. Ono se to krásně za ten pseudorasismus a pseudokorektnost schová. Tam vlastně nepadlo ani slovo o zápase. Tam padlo, že tady není něco vyřešeno. Skotští fanoušci na derby se řežou tyčemi. Pardon, tady jsou děti na tribunách. Na každém zápase, když někdo dostane červenou. Není se o čem bavit. Ale teď se to vždycky dá schovat za rasismus. My jsme z východu, my jsme úplně jiná parta. Je to legrační. Mě už i to poklekávání nebaví. Je toho moc.

Jan Podroužek (redaktor deníku Sport) Já jsem byl na Legii Varšava, když tam hrála Slavia tu odvetu o Evropskou ligu. Z části tam byly také přítomné děti. Žyleta (fanoušci Legie Varšava) tehdy měla zavřenou tribunu z předchozích utkání. Ta Žyleta - jako uskupení - se přestěhovala na protilehlou jižní tribunu. Místo té Žylety se tam posadily děti, a dokonce to mělo chemii. Žyleta ty děti vyzvala a tím stadionem se to krásně neslo. Když člověk, který hrál za Liverpool řekne, že by byl lepší prázdný stadion, je to špatně. Hráči Sparty se ve Skotsku asi bát nemusí, pokud se nezakryjí kamery. Ale místní fanoušci si to asi nenechají líbit. Existují různé signály, že Spartu podpoří v Glasgow některé polské tábory. Doufám, že nedojde na nejhorší. Ale ono to může podněcovat přesně tyto reakce. To je na tom to nejhorší, že se to dostane do úplně jiné sféry.

Schick je letos podruhé v sestavě Bundesligy. Čechům se v soutěži zatím docela daří