Schick: Popravdě jsem ani neměl v hlavě někam přestupovat, nechtěl jsem a ani Leverkusen to neměl v plánu

Schick: Popravdě jsem ani neměl v hlavě někam přestupovat, nechtěl jsem a ani Leverkusen to neměl v plánu
OBSAHUJE VIDEO

Jak si Patrik Schick užívá skutečnost, že je aktuálně třetím nejlepším střelcem bundesligy hned za hvězdným tandemem Robert Lewandowski a Erling Haaland?

"Je dobře, že mi to tam padá za začátku sezony. To je vždy pro útočníka důležité. Ale máme za sebou jen sedm zápasů. Těch gólů ještě padne hodně, zápasů je ještě taky strašně moc. Může přijít nějaké zranění, cokoliv, takže zatím to pro mě není nějaké téma. Ale určitě jsem rád, že jsem na té špičce," pronesl v interview pro web repre.fotbal.cz forvard Bayeru Leverkusen.

Jeho klub má formu, o víkendu smázl Bielefeld 4:0 a na druhé příčce má stejně bodů jako vedoucí Bayern. "Přišel nový trenér, který týmu dal zase nějakou novou tvář. Hrajeme atraktivní útočný fotbal, na což podle mě v Leverkusenu máme hráče. Oproti minulé sezoně jsme i lepší tým, co se týče nějakého klima v kabině. To je pak na hřišti taky vidět. Zatím jsme všichni spokojení, jak nám to jde. Ale nesmíme polevit. Minulou sezonu to bylo to samé, do Vánoc jsme byli na špičce. Teď to vypadá, že by to mohla být podobná situace. Snad se poučíme, neuděláme stejnou chybu dvakrát a budeme bojovat třeba o titul až do konce," pokračoval český reprezentant, který dorazil do německé ligy z AS Řím.

Po úspěšném evropském šampionátu přitom klidně mohl Bayeru zamávat již po roce. Stačilo by vedení v Bay Areně vzkázat, že chce pryč. Bývalý forvard Sampdorie Janov však chtěl setrvat tam, kde je. "Samozřejmě po tom vydařeném šampionátu nějaké nabídky byly. Ale popravdě jsem to ani neměl v hlavě někam přestupovat, ani jsem to nechtěl. Ani Leverkusen to neměl v plánu. Takže jsme ani nic moc neřešili. Já byl od začátku rozhodnutý, že tuhle sezonu chci být v Leverkusenu a mít mnohem lepší sezonu, než byla ta minulá. Zatím jde vše podle plánu," uzavřel spokojený Schick, jehož vyjádření nabídly stránky fotbal.cz.

Zdroj: repre.fotbal.cz

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.