Žambůrek si šanci u Lvíčat určitě zaslouží. Suchopárek viděl velkou kvalitu a říká, že bude přínosem...

Žambůrek si šanci u Lvíčat určitě zaslouží. Suchopárek viděl velkou kvalitu a říká, že bude přínosem...

Česká Lvíčata mají před sebou dvojzápas proti Kosovu, jemuž se postaví ve čtvrtek 7. a v úterý 12. října. Zatím naposledy rozšířil jeho kádr dvacetiletý krajánek Jan Žambůrek, jenž patří Brentfordu.

Mohl by zaplout do základní sestavy? "Je to další hráč, který může do mužstva přinést jiné prvky oproti zářijovým zápasům. Honza se vrací po delší pauze, ale ve všech utkáních, které jsme viděli, ukazoval velkou kvalitu a určitě bude přínosem," pronesl na webu fotbal.cz hlavní kouč jednadvacítky Jan Suchopárek.

Mohl by výrazně pomoci i s ohledem na skutečnost, že za Brentford nehraje soutěžní, ale jen přípravné zápasy a nemůže nastupovat ani za mládež, protože jeho zaměstnavatel žádné juniorské výběry nemá?

"To, že hraje pouze přípravná utkání, nevadí. Minutáž se zvyšuje, trénovanost je určitě dobrá. Když jsem ty zápasy viděl proti ostatním rezervám, tak kvalita utkání je velice dobrá, protože hraje i proti hráčům, kteří naskakují do Premier League. Určitě si svou šanci v našem týmu zaslouží," přidal na fotbal.cz nástupce Karla Krejčího.

Jak moc bude chtít lpět na zářijové sestavě? Protože chybí Daněk, právě mladík s minulostí v Shrewsbury Town šanci zřejmě má. "Někteří hráči kvůli zranění nejsou k dispozici, ale takový je fotbal. Myslím, že máme adekvátní náhradu. Právě třeba Honza Žambůrek by měl naše očekávání určitě splnit, ať už nastoupí na celý zápas nebo na jeho část," zakončil na fotbal.cz vicemistr Evropy z roku 1996.

Důvodem, proč zatím exslávista nedebutoval za áčko, které je právě teď v Premier League na lichotivé sedmé pozici, jsou Janelt, Bidstrup, Baptiste, Onyeka, Jensen, Norgaard a Canós, což jsou záložníci, kteří jsou v týmové hierarchii před ním.

Chybí Kadeřábek kvůli sporu s Šilhavým či výkonnosti? Ani jedno, ani druhé, opora Hoffenheimu požádala o klid...

Zdroj: repre.fotbal.cz