Ani pokuta, ani odvolání koučů. Tápající Pardubice spíš uvažují o doplnění týmu v zimním přestupovém okně...

Ani pokuta, ani odvolání koučů. Tápající Pardubice spíš uvažují o doplnění týmu v zimním přestupovém okně...

Pět zápasů bez vítězství, vypadnutí z MOL Cupu a k tomu až čtrnácté místo v prvoligové tabulce, s tím, že horší jsou bodově pouze Teplice a Karviná, čili týmy, které se v poslední době zbavily trenérů.

I sportovní ředitel východočeského celku Vít Zavřel přiznal, že je mužstvo v krizi, nehledě k potvrzení, že druhá sezona mezi smetánkou je velmi náročná.

Trenérský tandem Jaroslav Novotný - Jiří Krejčí měl ještě dva týdny zpět plnou důvěru. Jak je tomu po prohře na jihočeském Střeleckém ostrově "O změně trenéra jsme zatím nepřemýšleli, natož abychom to řešili. Spíš už uvažujeme o doplnění týmu v zimním přestupovém okně, abychom v některých řadách zvýšili konkurenci. Máme odehráno deset kol, nepovedl se nám zápas na Slovácku a derby s Hradcem Králové, ale jinak herně špatně nevypadáme. Zato výsledkově na tom špatně jsme. Byla by to jiná situace, kdybychom viděli, že nás soupeři jasně přehrávají. Loni na podzim jsme měli na své straně třeba i štěstíčko, to letos taky nemáme. Proto zatím realizační tým řešit nechceme," ozřejmil na iSport.cz funkcionář Pardubic.

Má realizační tým pro nejbližší program nějaký vytyčený úkol? "Na tohle téma jsme se nebavili. Naši situaci řešíme pořád, ale problém vidíme spíš v hráčích, protože zápasy prohráváme vyloženě po individuálních chybách. Zajímá nás, co se děje v hlavách těch kluků. Když jsme před rokem do ligy vstupovali, neměl s ní nikdo kromě Pavla Černého a Marka Boháče zkušenosti. Ostatní do ligy šli se stodesetiprocentní koncentrací, chtěli sobě i všem dokázat, že ji můžou hrát. To se jim povedlo a teď mi přijde, že v koncentraci trochu polevili," přidal na webu isport.blesk.cz Zavřel.

K finančnímu potrestání ovšem nedošlo. "Ne. Proběhla domluva v kabině, řekli jsme si, že se něco podobného nemůže opakovat, ale touhle cestou jsme jít nechtěli," zaznělo z úst pardubického představitele, jehož slova publikoval Deník Sport.

Ještě v říjnu však bude loňský nováček čelit Spartě i Jablonci a prvním listopadovým soupeřem pak bude Slavia. Nejbližší program tak není úplně snadný. "V lize je každý zápas těžký. Když jsem před sezonou viděl rozlosování, kdy nás čekaly doma extrémně silná Mladá Boleslav, Plzeň, Sparta, Slavia, věděl jsem, že je velká pravděpodobnost, že začneme sbírat minusové body. Neměl jsem z toho dobrý pocit a bohužel se to potvrdilo," uzavřel na isport.blesk.cz šéf Hufa, Matějky, Tischlera, Berana a spol.

Momentálně tápající Viktoria Žižkov se po šesti letech loučí se svým sportovním ředitelem...

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.