Trmal: Svědomí mám čisté a o to víc mě mrzí, že mě trenér při první příležitosti zase sundal

Trmal: Svědomí mám čisté a o to víc mě mrzí, že mě trenér při první příležitosti zase sundal

Čerstvě třiadvacetiletý strážce svatyně Matouš Trmal, jenž působí na portugalské půdě již rok a čtvrt, je na tom v sezoně 2021/2022 mnohem lépe, než v premiérovém ročníku v Primeira Lize, kdy za Vitorii Guimaraes odchytal jen tři duely.

Momentálně je na sedmi startech a navíc už nastoupil i dvakrát v poháru. Po domácí porážce od Benfiky Lisabon (1:3), což je tým, jemuž čelil v Portugalsku suverénně nejčastěji (4x), ho však v posledním kole na půdě Farmalicao opět posadil na lavičku náhradníků o tři roky starší konkurent Bruno Varela.

A bývalá jednička Slovácka, která v sezoně udržela již čtyři čistá konta, to nenese zrovna lehce. "Když jsem chytal, měl jsem z toho dobrý pocit. Bohužel mě teď trenér ze sestavy vyndal. Žádný konkrétní důvod jsem se nedozvěděl. Benfica hrála fakt dobře, zrovna měla formu. Letos se mi hodně líbí. Po nás porazila v Lize mistrů i Barcelonu. Varela už je asi měsíc zdravý, dvakrát nebo třikrát byl na lávce. Minulou sezonu odchytal skoro celou," krčil rameny v interview pro iSport.cz Trmal.

"Po jeho zranění jsem před novou sezonou dostal šanci, kterou jsem chytil. Chtěl jsem udělat dobrý dojem, což se mi povedlo. Zápasy se mi vydařily. Měl jsem ze všeho dobrý pocit. Všichni mě chválili. I fanouškům jsem se zalíbil, což je v tomto klubu důležité. Konečně jsem si tu udělal jméno. Když chytáte a daří se vám, sebevědomí jde nahoru. Dovolíte si daleko víc věcí. Svědomí mám čisté. Udělal jsem maximum, co jsem mohl. Ukázal jsem se i trenérovi. O to víc mě mrzí, že mě při první příležitosti zase sundal," přidal na stránkách Sportu gólman nyní sedmého celku portugalské ligy.

Situace to skutečně není lehká. "To je fotbal. Není to ani tak o trenérovi. Spíš o tom, jak se daří týmu. Měli jsme čtyři čistá konta, ale nedávali jsme góly. Třikrát jsme hráli 0:0. Člověk si říká, že to tady konečně vyšlo, a za čtrnáct dní je všechno jinak. Trošku mě zklamala komunikace. Čekal jsem trošku víc. Ale je fakt, že nikdo mi nic vysvětlovat nemusí. Trenér zvolil sestavu a já v ní nebyl. Víc bych to nerozebíral. Je jasné, že když nechytáte, sebevědomí zase ztrácíte. Určitě ale rostu. Je to úplně jiná škola než ta česká. I když nechytám, nestojím na místě," přiznal v interview pro Deník Sport Trmal, jenž při komunikaci na trávníku používá angličtinu.

Podporu z tribun však neztratil. "Zdejší fanoušci, to je něco neuvěřitelného. Poznávali mě na ulici a na stadionu dávali transparenty s mým jménem. Nějakých pět se tam objevilo. Chtěli dres, vyfotit se. Plno lidí mi psalo na sociálních sítích. To povzbudí, bylo to fakt hezké," uzavřel na iSport.cz perspektivní strážce svatyně, jehož spoluhráčem je mimo jiné i slavný špílmachr Ricardo Quaresma.

Hložek je jako Torres a Schick mi připomíná Villu, překvapil zajímavým příměrem Luhový

Zdroj: isport.blesk.cz