Myslím, že by to mohl být velmi zábavný a zajímavý zápas, věští Giggsův zástupce Page

Myslím, že by to mohl být velmi zábavný a zajímavý zápas, věští Giggsův zástupce Page

Tabulkově třetí Wales má stejný počet bodů jako druhé Česko. Hůře je na tom pouze vinou horšího skóre a navíc má odehrán o zápas méně.

I když by mu za jistých okolností mohla stačit v české metropoli (hraje se od 20:45) remíza, ostrovní výběr ji přicestoval vyloupit. Nehledě k tomu, že má stejně jako Češi téměř jistou baráž. "Je dobré to mít v záloze, ale my pořád chceme skončit druzí ve skupině. Tohle utkání prostě musíme vyhrát. Je to velký zápas. Pokud chceme mít druhé místo pod kontrolou a ve svých rukách, musíme zvítězit. V přípravě jsme pro to udělali vše," pronesl na tiskové konferenci Rob Page, jenž na lavičce zaskakuje za suspendovaného Ryana Giggse.

Na jaře se v Cardiffu radovali z těsné výhry 1:0 domácí. "Češi ale ten večer předvedli velmi dobrý výkon. Několik posledních dnů jsme se na to utkání znovu dívali. Češi jsou velmi ofenzivně založený tým, útočí i v šesti lidech. Velmi vysoko hrají jejich krajní obránci. Respektujeme sílu českého týmu, jsou to silní a atletičtí hráči top kvality. Ale to my také. Myslím, že by to mohl být velmi zábavný a zajímavý zápas," zavěštil si velšský odborník.

Z ofenzivního hlediska samozřejmě nejvíc respektuje autora pěti branek na letošním Euru Patrika Schicka, jenž v této sezoně úspěšně pálí i za Bayer Leverkusen. "Je to fantastický hráč. Ale mohli bychom jmenovat čtyři pět dalších a z toho dva velmi důležité. Schick je útočník, který si vedl skvěle v létě na Euru. Budeme muset být na našem maximu, abychom ho uhlídali. Na druhou stranu my zase máme top obránce, takže věřím, že se s tím vypořádáme," neztrácel optimismus Page, jehož výběr se musí obejít bez zraněného kapitána Garetha Balea. "Jeho absence je pro nás i pro fanoušky rána. Ale nebudeme brečet. Dává to šanci dalším, kteří jeho místo zaplní. Herní styl kvůli tomu měnit nehodláme," burcoval dočasný šéf velšské lavičky, jehož tým v září remizoval s Finskem a Estonskem a těsně přestřílel Bělorusko.

Nadprůměrní stopeři Fortuna:ligy podle Luhového? Dva operují na Letné, jeden v Edenu...

Zdroj: ceskatelevize.cz