Páník si vyčistil hlavu a má co nejdřív vytáhnout Karvinou z poslední příčky. Proč Vlk vsadil právě na něj?

Páník si vyčistil hlavu a má co nejdřív vytáhnout Karvinou z poslední příčky. Proč Vlk vsadil právě na něj?

Velmi zkušený trenér Bohumil "Bob" Páník, jenž skončil na zlínské Letné letos v květnu, byl bez práce jen pár měsíců a od druhého říjnového dne je novým šéfem karvinské lavičky.

Momentálně poslední MFK bude jeho čtvrtou prvoligovou zastávkou na českém území a do nového prostředí si bere svého tradičního a dlouholetého kolegu Jana Somberga.

"Trenér Páník zná zdejší prostředí, umí pracovat s cizinci a věříme, že to bude ten správný impulz, který teď mužstvo potřebuje. Doufáme, že co nejdříve vytáhne tým z posledního místa, zkušenosti s krizovými situacemi má. Za celý klub mu přeji hodně štěstí a úspěchů v novém angažmá, ať se mu v Karviné líbí," pronesl sportovní ředitel Karviné Lubomír Vlk.

Čtyřiašedesátiletý odborník, jenž byl bez fotbalu zhruba čtyři měsíce, vystřídal u kormidla Jozefa Webera. "Za tu dobu jsem měl čas si všechno vyhodnotit, sledovat zápasy u nás či v zahraničí a vyčisti si hlavu. Věřím, že jsem se svým asistentem Honzou Sombergem připravený po všech stránkách na situaci, ve které nyní jsme. Těším se na spolupráci s mužstvem, které je různorodé. To mám rád, taková práce mě baví," vzkázal na stránkách mfkkarvina.cz kouč, jenž v minulosti vládl i třem polským adresám včetně Lechu Poznaň.

Nelehká premiéra ho bude čekat 17. října na hanáckém Andrově stadionu proti Jílkově Sigmě.

Do Táborska odeslaný Tijani: Ve své výšce nevidím problém. Naopak se snažím využít fyzických předností

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.