Návrat na českou půdu? Teď to spíš cítím tak, že bych chtěl zůstat co nejdéle v zahraničí, hlásí Darida

Návrat na českou půdu?  Teď to spíš cítím tak, že bych chtěl zůstat co nejdéle v zahraničí, hlásí Darida

Hertha na tom není po úvodních sedmi bundesligových kolech extra dobře a po dvou výhrách, pěti prohrách a notně negativním skóre 8:20 jí patří až průběžná čtrnáctá pozice.

"Je to pro nás bohužel opět složitá sezona. Nepovedl se nám start, první zápasy jsme prohráli. Je to takové, že se ještě hledáme, nemáme sestavu, která by držela a odehrála dva zápasy za sebou dobře. Hodně se to točí, snad co nejdřív najdeme nějakou variantu, která nám bude sedět," vyprávěl v interview pro sport.cz jednatřicetiletý Vladimír Darida.

Sám bývalý kapitán české reprezentace dosud naskočil do tří ligových duelů a nejen služebně už patří k nejstarším členům berlínského souboru. "Jsem tam třetí, čtvrtý nejstarší, má pozice je samozřejmě jiná, než když jsem před šesti lety do Herty přicházel. Je to podobné jako v nároďáku v době, kdy jsem tam končil," přednesl na sport.cz bývalý záložník Freiburgu či Viktorie Plzeň.

Udržet si svou pozici je samozřejmě čím dál tím těžší. "Tím, že k nám do klubu přišel nový investor, máme docela dost peněz na transfery, přišlo hodně nových hráčů. Teď je to možná trošku problém, že nejsme tak sehraní, jak to bylo dřív. Musí si to sednout, najít systém, který nám bude svědčit. Máme hodně kvalitní hráče, jen potřebujeme, abychom to předváděli i v zápasech. Chtěli bychom se dostat do pohárů. Mám ještě rok a půl smlouvu, budu rád, když se mi tohle splní a na evropské scéně si s Hertou zahraju," doplnil sportem.cz citovaný spoluhráč Jovetiče, Boatenga, Piateka a spol., jehož tým narazí za pár dní na Eintracht Frankfurt.

Chtěl by Darida dohrát svou kariéru mimo rodnou zemi, nebo by si dokázal představit i návrat do Fortuna:ligy, jíž opustil v létě 2013, čili před více než osmi lety? "Úplně nechci vylučovat žádnou možnost, ve fotbale se může stát cokoliv. Teď to spíš cítím tak, že bych chtěl zůstat co nejdéle v zahraničí," uzavřel na sport.cz Darida, který tvrdí, že odchod z mezinárodní úrovně by mu mohl prodloužit klubovou kariéru, protože má rázem možnost většího odpočinku i regenerace.

UEFA to schytala od vytočeného Courtoise: Vůbec se nezajímají o samotné hráče, starají se jen o vlastní kapsy

Zdroj: sport.cz

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.