Kdo by se mohl v dohledné budoucnosti prát o místo sparťanské brankářské jedničky?

Jestli má někde současná Sparta slabé místo, brankářský post to není. Čtyřiatřicetiletá jednička Florin Nita má nejvíce čistých kont z celého prvoligového peletonu a rumunskému reprezentantovi na Letné kryjí záda třicetiletý Milan Heča a sedmadvacetiletý Dominik Holec, jenž strávil jarní část v polské Ekstraklase. Kdyby se oba rozhodli v zimě či v létě kvůli slabému vytížení a ambicím odejít pryč, letenské "S" má v záloze i další strážce svatyně, kteří patří k ještě perspektivnějšímu zboží...

František Kotek (22 let, AC Sparta Praha B)

Ze všech tří zmíněných brankářů má Kotek, který je nynější jedničkou strahovské rezervy, nejmenší tržní cenu (50 tisíc eur).

Naposledy prodlužoval kontrakt se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým letos na jaře a úřadující vicemistr si pojistil jeho služby až do června 2024.

I když by se mohlo zdát, že v béčku nehraje na potřebné úrovni, pro sparťanskou rezervu to neplatí, protože hraje v popředí Fortuna:národní ligy.

I když nemá ve FNL nejlepší brankářské statistiky, budiž mu odpuštěno. Tím spíš, že nechytá před ustálenou sestavou, ale zadáci se kolem něj poměrně točí.