Lvíčata kralují tabulce bez ztráty kytičky, devatenáctka remizovala s Dánskem

Fotbalisté do 19 let v závěrečném zápasu úvodní fáze kvalifikace na mistrovství Evropy remizovali v Opavě s Dánskem 1:1. Seveřané si díky lepšímu skóre zajistili první místo ve skupině, nicméně postup do elitní části nemine ani český výběr, který postupuje z druhého místa díky výhrám nad Severním Irskem a Kazachstánem.

Lvíčata se s Kosovem utkají po pěti dnech. První vzájemné měření sil skončilo výhrou 1:0 pro svěřence trenéra Suchopárka. Odveta v Českých Budějovicích na Střeleckém ostrově skončila po prvním poločase přesvědčivě, když po brankách Sejka a Gabriela Česká republika vedla 2:0.

Ve druhém poločase zvýšil na 3:0 Fila, když lehce tečoval Šulcovu přihrávku před branku. Mezi střelce se mohl zapsat i Karabec, ale jeho pokus vychytal brankář Nreca-Bisinger. V 78. minutě mohl přidat druhou branku Gabriel, bohužel na Filovu přihrávku těsně nedosáhl.

Jednadvacítka je tak s plným počtem dvanácti bodů na čele tabulky, za zmínku rovněž stojí fakt, že neobdržela ani jednu branku a devět jich vstřelila.