Z Pitáka se stal v 1.A třídě brankář: Netajil jsem se tím, že si to chci jako gólman jednou vyzkoušet

Z Pitáka se stal v 1.A třídě brankář: Netajil jsem se tím, že si to chci jako gólman jednou vyzkoušet

Exreprezentant Karel Piták, jenž působí ve Slavii jako kouč mládeže a Karlu Havlíčkovi asistuje u reprezentační patnáctky, už hraje fotbal pouze pro žízeň.

Děje se tak za Xaverov v 1.A třídě a nedávno si odbyl jednu velkou premiéru. Naskočil totiž mezi třemi tyčemi jako brankář a proti Vršovicím se mu navíc povedlo udržet čisté konto.

Jeho chvíle přišla ve 36. minutě, kdy se Horním Počernicím zranil gólman Sůva a na lavičce za něj nebyla náhrada...

"Klukům jsem sliboval, že nedostanu gól. Věděl jsem to, kluci výborně bránili. Letěla na mě jediná střela," citoval web sport.cz slova bývalého středopolaře Slavie, Jablonce či Salzburgu.

"Hrál jsem vlastně takového stopera. Netajil jsem se tím, že si to chci jako brankář jednou vyzkoušet," přiblížil na sport.cz Piták.

Do branky se tu a tam přesunuje i při trénování sešívaných nadějí, mistrovské utkání však bylo velkou premiérou a kdo ví, možná i derniérou.

"Na Slavii to bývá náročnější, máme tam hodně šikovné kluky. V brance už jsem si to vyzkoušel. Máme v týmu dobré brankáře, nechám to na ně," uzavřel sportem.cz citovaný internacionál, jenž tedy bude příště opět v záložní řadě.

Kdo by se mohl v dohledné budoucnosti prát o místo sparťanské brankářské jedničky?

Zdroj: sport.cz