U mě hrají hráči s nejlepší formou, je jedno, jestli to je Čech, Slovák, Brazilec nebo Polák, zdůrazňuje karvinský Páník

U mě hrají hráči s nejlepší formou, je jedno, jestli to je Čech, Slovák, Brazilec nebo Polák, zdůrazňuje karvinský Páník
OBSAHUJE OHLASY

Zkušený trenér Bohumil Páník vnímá nové angažmá v Karviné velmi pozitivně. Má zde i rodinné vazby, navíc zdejší region zná i díky působení v Ostravě skoro dokonale.

Páník Karvinou vnímal vždy pozitivně. „Karvinou jsem vždy vnímal jako těžkého soupeře – po fotbalové i mentální stránce. Velká fotbalovost a výborná divácká kulisa kvůli menšímu útulnému stadionku. A jsou tady i rodinné vazby – mám tady dva bratrance, kteří tu oba mají své rodiny,“ směje se pro klubový web mfkkarvina.cz Bohumil Páník.

Zdejší (slezský) region zná bývalý trenér Zlína téměř dokonale. „Mentalita lidí i hráčů v Karviné a Ostravě je podobná. Ale Karviná je přeci jen ještě trošku odskočená, protože tady je spousta zahraničních hráčů. To je to, co mě tady táhlo a nebojím se s nimi pracovat. Po zkušenostech z Polska nebo Brazílie je to pro mě výzva. Vzpomínám si moc dobře, že v jednu chvíli jsem i ve Zlíně měl asi dvanáct cizinců. V kabině bylo devět národností. V tu dobu jsme hráli nejlepší fotbal, vyhráli jsme MOL Cup a zahráli si skupinovou fázi Evropské ligy. Do této chvíle je to největší zlínský úspěch. Chci ale říct, že u mě hrají hráči s aktuálně nejlepší formou. A je jedno, jestli to je Čech, Slovák, Brazilec nebo Polák. Pro mě je důležitý charakter daného hráče, co odevzdá na hřišti a co dokáže zúročit,“ pokračoval čtyřiašedesátiletý trenér.

V Karviné je i několik Brazilců. A právě v Brazílii Pánk dva doky působil. „Nějaké základy mám – pokyny na hřišti či objednání si v restauraci zvládnu. Abych je ale pochopil, tak jsem měl vždy překladatele. Proč? Protože brazilská mentalita je úplně jiná. Dva roky jsem tam žil, proto se dovedu vcítit do jejich pocitů. Je výborné, že kluci tady mají partnerky a zázemí. To je neskutečně důležité! Mají se o koho opřít a mnohdy je to důležitější než se dokonale domluvit. Vím, o čem mluvím. Pět měsíců jsem tam byl sám… Když se jim člověk věnuje, tak oni vám to na hřišti vrátí,“ konstatoval někdejší kouč Zlína, Olomouce, Poznani, Štětína, Ostravy či Kroměříže.

Zdroj: mfkkarvina.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.