Je to jako dělat z hráčů roboty. Trenér Dortmundu reagoval na myšlenku sluchátek a mikrofonu na hřišti

Je to jako dělat z hráčů roboty. Trenér Dortmundu reagoval na myšlenku sluchátek a mikrofonu na hřišti

Kouč Bayernu Mnichov Julian Nagelsmann přišel nedávno s názorem, že by si po vzoru amerického fotbalu uměl představit, kdyby fotbalisté byli během zápasu spojeni s trenéry sluchátky. Zvukové spojení mezi trenérem a hráči během hry by bral i ve fotbale. Jeho trenérský kolega Marco Rose z Dortmundu je k této myšlence naopak velmi skeptický. „Hráče by to zbláznilo,“ uvedl trenér Borussie.

Rose se sám popisuje jako nepříliš technicky zdatný člověk se sice nebrání novým trendům v trenérské profesi, ale Nagelsmanova myšlenka jej prý příliš neoslovila.

„Mám dojem, že svůj hlas na dresu fotbalistů nepotřebuji,“ sdělil pětačtyřicetiletý trenér stanici WDR. Fotbalisté se navíc podle trenéra vestfálského klubu musí umět rozhodovat sami a zároveň by jim na hřišti od trenéra měla být dána určitá volnost.

„Chlapci se musí rozhodovat sami. Myslím si, že dělat z hráčů roboty, kteří reagují, jako na stisknutí tlačítka, není dobrá myšlenka“ řekl Rose. „Jako hráče bych si připadal jako blázen, mít neustále trenéra v uchu. Pravděpodobně bych mu řekl, aby mlčel,“ vysvětlil rovněž trenér Dortmundu, jak by si podle něj mohli připadat fotbalisté, kdyby se podobná věc do fotbalu zavedla.

„Nevím navíc, zda by to prospělo produktivitě hráčů, kdyby během hry slyšeli vše, co trenér říká. Něco z toho je přece jen prostředek k uvolnění stresu,“ dodal trenér Dortmundu k Nagelsmannově nápadu modernizace fotbalu.

Zdroj: Kicker.com

Arteta vyvrátil spekulace o odchodu Martinelliho. S Brazilcem se prý počítá do budoucna

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.