Kuchta o Bořilovi: Je to citelná a oslabující ztráta, ale jsou tu jiní hráči, kteří ho můžou zastoupit

Kuchta o Bořilovi: Je to citelná a oslabující ztráta, ale jsou tu jiní hráči, kteří ho můžou zastoupit
OBSAHUJE VIDEO

Sešívané "S" se potřebuje po dvou těsných porážkách v řadě dostat zpět na vítěznou vlnu. V sobotu 16. října k tomu bude mít v Edenu příležitost proti Slovanu Liberec, který přijede do metropole až jako třináctý tým Fortuna:ligy.

Pikantní zápas to bude zejména pro reprezentačního novice Jana Kuchtu, jenž pod Ještědem působil a na Sinobo Stadium se vrátil právě poté, co se mu dařilo na stadionu U Nisy.

"Motivaci uspět mám pořád stejnou. Působil jsem tam a prožil tam hezký rok. Některé kluky tam ještě znám, realizační tým už ne. Ale se starým realizačním týmem jsme v kontaktu a mám s nimi velmi dobrý vztah. Budeme chtít vyhrát a zapomenout na derby. Musíme vyhrát za tři body, jiná možnost není," burcoval slávistickou kabinu čtyřiadvacetiletý forvard, jehož slova nabídl web slavia.cz.

Soubor Jindřicha Trpišovského se bude muset na delší dobu obejít bez svého třicetiletého kapitána Jana Bořila, jehož čeká operace a následná dlouhá pauza. Jak citelná ztráta pro obhájce titulu to bude?

"Každá ztráta je pro nás citelná a oslabující. Na druhou stranu jsou tu jiní hráči, kteří ho můžou zastoupit. Ale on nám bude chybět v kabině i na hřišti. Hned jak jsem se dozvěděl, že půjde na operaci, tak jsem mu psal a volali jsme si. Pak jsem to zmínil v médiích, že mě to mrzí a bude to pro reprezentaci i Slavii velká ztráta," přidal na klubovém webu autor pěti branek v šesti ligových startech, díky čemuž je v pořadí týmových střelců hned za Ivanem Schranzem.

Nejnebezpečnější cizinci české ligy? Nejlepší čísla aktuálně zdobí tyto zahraniční úderníky...

 

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.