Tenhle region žije jen pro Twente. Je to bomba, člověk to musí vidět, aby to pochopil, líčí Sadílek

Tenhle region žije jen pro Twente. Je to bomba, člověk to musí vidět, aby to pochopil, líčí Sadílek

Dvaadvacetiletý reprezentant Michal Sadílek dosud zasáhl v této sezoně Eredivisie do všech zápasů a jeho vytížení je tak mnohem vyšší, než tomu bylo v PSV Eindhoven, jemuž dlouhodobě patří.

Sám je z nového prostředí, v němž pracuje po boku rehabilitujícího Václava Černého, nadšen. "Prospívá mi parta, jaká tu je. Jsem nadšený z fanoušků, patří mezi nejlepší v Holandsku. Je čest hrát před takovými fandy, protože od začátku do konce nás povzbuzují. Tenhle region žije jen pro Twente. Je to bomba, člověk to musí vidět, aby to pochopil," pronesl na serveru iSport.cz odchovanec Slovácka, jehož starší bratr za tým z Uherského Hradiště stále hraje.

Z pravidelného herního vytížení, které mu na stadionu De Grolsch Veste dopřává kouč Ron Jans, má radost. "Těší mě to moc. Pomohla mi minulá sezona v Liberci, kde jsem nastupoval a odehrál hodně minut. Když jsem se vrátil do PSV, chtěl jsem hrát pravidelně. Sedli jsme si s trenérem, řekl mi, že mi nebude bránit, když budu mít nabídku odjinud. Ozvalo se Twente, mluvil jsem s trenérem a ředitelem klubu, měl jsem z nich dobrý pocit. Když jsem pak mezi ně přišel, vše se naplnilo. Jsem rád, že jsem tady, a doufám, že nám tahle sezona vyjde," pokračoval na stránkách Sportu univerzál s přezdívkou "vysavač".

I v Enschede ovšem střídá pozice. Jednou je levý obránce, podruhé štítový záložník, což mu vyhovuje víc. "Vždycky říkám, že moje pozice je střední záložník. Po minulém srazu byla ale situace v Twente taková, že oba naši krajní beci měli koronavirus. Dá se říct, že jsem byl jediný hráč, který měl s tímhle postem nějakou zkušenost. Trenér mě tam nasadil, chytli jsme šňůru. Pár zápasů jsem odehrál ještě na bekovi, pak jsem se vrátil do středu zálohy, potom zase na beka. Doufám, že od nedělního zápasu budu přesně vědět, jaká moje situace bude. Doufám, že budu hrát ve středu zálohy. Ale když bude trenér chtít a tým bude potřebovat, abych hrál levého obránce, určitě se nebudu schovávat," přednesl na isport.blesk.cz bývalý hráč Slovanu Liberec.

A co celkové ambice Twente, které neprohrálo pětkrát za sebou a v tabulce Eredivisie je nyní šesté? "Uvnitř týmu jsme si tohle neříkali, ale ředitel často prohlašuje, že máme na to, abychom se dostali do play off o evropské poháry. Myslím, že tým máme kvalitní, sedli jsme si. Bude záležet jen na nás, jaké budeme mít výsledky a kam se dostaneme," uzavřel ve Sportu Sadílek, jehož tým narazí v neděli na Tilburg.

Agent Nehoda: Hlavně, že už je Černý z nejhoršího venku. Věřím, že nám ještě ukáže velké věci

Zdroj: isport.blesk.cz