Nejdražší veteráni planety? V elitní sedmičce jsou i brankáři z Allianz Areny a Parku princů...

Nejdražší veteráni planety? V elitní sedmičce jsou i brankáři z Allianz Areny a Parku princů...

Kteří "dědci" jsou v současné fotbalové branži nejdražší? Zatímco Iago Aspas, Hugo Lloris nebo Leonardo Bonucci by se do první desítky nejhodnotnějších veteránů nad 34 let vešli, Gerard Piqué, Jamie Vardy, Dries Mertens, Edinson Cavani, Jan Vertonghen, Kasper Schmeichel, David Silva, Dimitri Payet, Cesc Fábregas či Pedro již nikoliv.

V nejlepší sedmičce najdeme hned čtyři borce, kteří velmi dobře znají madridský chrám San Bernabéu, protože na něm spoustu let hráli, nebo ještě hrají.

Konkrétně jde o Cristiana Ronalda, Sergia Ramose, Luku Modriče a Keylora Navase, jenž letos v prosinci oslaví již 35 let a pořád má v Paris Saint-Germain více startů než letní posila Gigi Donnarumma.

Hodnotný je stále i o rok starší Manuel Neuer z Bayernu Mnichov, jehož hodnota je i v pokročilém fotbalovém věku úctyhodných 18 milionů eur. Jak dlouho asi ještě bude mezi třemi tyčemi v Allianz Areně vládnout zrovna on?

Vzhledem k údajům v občanských průkazech si stále drží vysokou cenu také "kanibal z Ajaxu" Luis Suárez, jenž střílí branky jako na běžícím pásu také v Atlétiku Madrid.

Vlastní ligu pak - pokud jde o sumy - hrají letošní posily Paris Saint-Germain a Manchesteru United. Zatímco Messiho cena je 80 milionů eur, Ronaldo by stál o pětatřicet milionů eur méně. Pořád je to však více než většina perspektivnějších jedinců.

P.S. Jen pro srovnání - Messiho vrstevník Ondřej Kúdela, který je v posledním roce považován za českého stopera číslo 1, má hodnotu 1,3 milionu eur.

Nejdražší veteráni světa od 34 let nahoru:

1. Lionel Messi (34 let) - 80 milionů eur
2. Cristiano Ronaldo (36 let) - 45 milionů eur
3. Manuel Neuer (35 let) - 18 milionů eur
4. Luis Suárez (34 let) - 15 milionů eur
5. Keylor Navas (34 let) - 12 milionů eur
6. Luka Modrič (36 let) - 10 milionů eur
7. Sergio Ramos (35 let) - 10 milionů eur

Nejnebezpečnější cizinci české ligy? Nejlepší čísla aktuálně zdobí tyto zahraniční úderníky...

Zdroj: transfermarkt.com