Kozel velebí Slavii: I když bude mít zraněných 15 hráčů, pořád postaví mužstvo, které je tu schopné vyhrát ligu

Kozel velebí Slavii: I když bude mít zraněných 15 hráčů, pořád postaví mužstvo, které je tu schopné vyhrát ligu

Zatímco Spartu či Plzeň už Luboš Kozel z pozice hlavního trenéra porazil, Slavii se mu ještě nikdy skolit nepodařilo. Nyní se o to bude pokoušet jako hlavní kouč Slovanu Liberec, který přitom dorazí do Edenu v rámci 11. kola Fortuna:ligy jakožto jasný outsider, s tím, že tři body pro hosty by byly šokující.

"Samozřejmě je to klub, ve kterém jsem dlouho působil a můžu o sobě asi říct, že jsem slávista. Ale taky můžu říct, že Slavia je jediný tým, který jsem ještě jako trenér neporazil. To je motivace! Samozřejmě s veškerým respektem k soupeři, protože vím, jakou mají výkonnost a čeho v poslední době dosáhli," uvedl v interview pro sport.cz nadřízený Rabušice, Rondiče či Stocha.

Padesátiletý odborník s minulostí na Dukle či v Baníku Ostrava byl přitom před pár lety velmi blízko k tomu, aby usedl na sešívanou lavičku. Nakonec však tehdy střídal Dušana Uhrina Mladšího současný šéf nároďáku Jaroslav Šilhavý. "Už je to strašně dlouhá doba a nezabývám se tím. Dívám se jen na Slovan. Děláme vše proto, abychom získávali body a zlepšovali hru a posouvali se nahoru. Tohle bude atypický zápas z toho pohledu, že hrajeme u favorita. Ale určitě tam nepojedeme odevzdaní. Snažíme se na zápas co nejlépe připravit," přidal na sport.cz liberecký stratég.

K úřadujícímu šampionovi samozřejmě chová velký respekt a to i po dvou těsných prohrách s Feyenoordem a se Spartou. "Poslední dvě utkání sice prohrála, ale o to těžší to pro nás může být. Velká mužstva třikrát za sebou neprohrávají. Ovšem na druhou stranu úplně vyladění nejsou. Mají plno hráčů zraněných nebo polo zraněných. Mají však kádr, že i když budou mít patnáct hráčů zraněných, pořád postaví mužstvo, které je tady schopné ligu vyhrát," uzavřel na sport.cz Kozel, jenž dle dohody nebude moci postavit forvarda Júsefa Hilála, nicméně rychlíka Jana Matouška ano.

Hložek? Zatím je skromnější a v týmu se tolik neprojevuje, až to vypustí, tak to možná bude ještě lepší..

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.