Schick se trefil, ale šlágr Bundesligy ovládl Bayern. Darida pomohl asistencí k výhře Herthy

Po pátečním debaklu Kolína nad Rýnem s Hoffenheimem (5:0), ve kterém se zranil český obránce Pavel Kadeřábek, pokračuje německá Bundesliga v sobotu dalšími šesti zápasy. Vladimír Darida přispěl asistencí k vítězství Herthy Berlín nad Frankfurtem.

Hoffenheim i s Pavlem Kadeřábkem v základní sestavě vstoupil do boje s Kolínem nad Rýnem neohroženě a už v sedmé minutě se dostal do gólové situace Andrej Kramarić, kterému ale bravurně gólovou šanci chytil brankář hostujícího Kolína Horn. Ačkoli fotbalisté Kolína postupem času vyrovnali hru, do vedení se stejně dostali domácí. U zrodu gólové akce stál Pavel Kadeřábek, který přesně rozehrál míč na Kramariće, jenž perfektně našel Beboua. Ten pohodlně obešel Horna a do gólem do prázdné brány poslal fotbalisty v modrých dresech do vedení. Krátce na to se ale zranil Kadeřábek, který po svém nešikovném faulu musel střídat.

Kolín vstoupil do druhého dějství zápasu nadějně, ale z gólů se záhy radovali opět domácí. Nejdříve Bebou efektivní patičkou přidal ve 49. minutěsvůj druhý gól v zápase, aby o dvě minuty později přidal třetí gól TSG Baumgartner. V čtyřiasedmdesáté minutě pak přidal Dennis Geiger po odražené ráně Samassékoua. Tři minuty před koncem zápasu pak přidal pátý gól do sítě zdecimovaných hostí Stefan Posch. Slovák Ondrej Duda a Čech Tomáš Ostrák odseděli celé utkání pouze na lavičce náhradníků Kolína nad Rýnem.

Dortmund vstoupil do domácího utkání s Mohučí přímo skvěle a už po třech minutách slavil gól Marco Reus, který z hranice velkého vápna poslal vestfálský klub do vedení. To však bylo z první plůle, ve které byli domácí fotbalisté jednoznačně lepší, vše podstatné. Už ve druhém poločase se ale Dortmund dostal do dvougólového vedení poté, co si vzal míč po nařízené penaltě norský dostal zabiják Erling Haaland a nekompromisně vstřelil svůj sedmý gól v sezóně. V 87. minutě Mohuč dostala ještě možnost zatoužit alespoň po bodu, když se trefil Burkardt, ale v nastavení sebral naději svým druhým gólem v zápasu Haaland.

Obdobně dobře vstoupila do zápasu Daridova Hertha Berlín. Darida v sedmé minutě poslal míč do vápna, kde jej lehce škrnul hlavou Marco Richter a Berlín tak vede 1:0. Další důležitá událost přišla až ve druhém poločase, když se v 63. minutě nekompromisní ranou pod břevno prosadil Ekkelenkamp a poslal Herthu již do dvoubrankového vedení. Domácí dostali ještě šanci na srovnání poté, co v 78. minutě Paciência proměnil penaltu, ale druhý gól již Frankfurt vstřelit nedokázal a Hertha si vedení zkušeně pohlídala.

Lipsko se dostalo do vedení ve Freiburgu v polovině prvního poločasu, kdy úspěšně proměnil dárek v podobě pokutového kopu Emil Forsberg. V jinak poklidném prvním poločase to bylo vše podstatné. V polovině druhé půle zaslouženě vyrovnal Džong. Výsledkem 1:1 nakonec klání i skončilo.

Nepříliš záživné utkání mezi Fürthem a Bochumí rozhodl v osmdesáté minutě Losilla. Utkání by více slušela remíza.

Souboj mezi Unionem Berlín a Wolfsburgem byl v prvním poločase velmi poklidný. Hosté z Wolfsburgu byli o něco aktivnější, Lukebakio dokonce zblízka napálil tyčku. Nic jiného však první dějství tohoto klání nenabídlo. Vstup do druhé části utkání ovšem vyšel lépe domácím fotbalistům, kdy ve 49. minutě Nigerijec Awoniyi zaznamenal svou již šestou branku v sezóně. Tři body pro Union pak potvrdil gólem v 83. minutě Becker.

V souboji Mönchengladbach se Stuttgartem měli domácí fotbalisté jednoznačně narch, ale i díky střelecké impotenci nakoned Gladbach bere z utkání pouze bod. Stuttgartu se vyplatila perfektně připravená defenziva.

Osmé kolo německé nejvyšší soutěže nabídlo v neděli odpoledne svůj šlágr, když Leverkusen přivítal na své půdě houževnatý Bayern. Bavorský gigant rozhodl o výsledku již v první půli, kdy se dvakrát prosadili Lewandowski a Gnabry, jednu trefu si připsal i Müller. Český legionář Patrik Schick se po změně stran blýskl gólem, ale na výhře hostů to již nic nezměnilo.

Záchranářský duel mezi Augsburgem a Bielefeldem, který osmé kolo Bundesligy uzavřel, vítěze neměl. Domácí Augsburg se dostal do vedení, ovšem ve druhém poločase Bielefeld vyrovnal a během třinácti závěrečných minut se na hřišti již nic podstatného neudálo. Augsburg je tedy i nadále na šestnácté barážové pozici a Bielefeld hned o bod za ním na sestupovém sedmnáctém místě.