Liverpool nasázel Watfordu bůra, West Ham urval hubenou výhru na půdě Evertonu

Osmým kolem pokračuje třetí říjnový víkend anglická Premier League. Kolo odstatruje soubojem doposud neporaženého Liverpoolu, který zavítá na hříště patnáctého Watfordu. Z velkých klubů hrají v sobotu ještě oba kluby z Macnchesteru a Chelsea.

Watford, který nastoupil pod vedením nového trenéra Ranieriho, působil v prvním dějství utkání s Liverpoolem zakřiknutě a už po deseti minutách hry prohrával gólem Sadia Maného, který takzaznamenal již svou stou ligovou trefu. Ve 37. minutě pak zvýšil na 2:0 Roberto Firmino a hosté už si dvougólový náskok do konce první půle v pohodě ubránili. Reds se povedl i vstup do druhé půle a v 52. minutě přidal svůj druhý gól v zápase Firmino. O dvě minuty později přidal zatím čtvrý gól svěřenců trenéra Kloppa Mohamed Salah. V samém závěru zápasu přidal pátý gól a svou třetí branku v utkání Firmino. Liverpool tak dokráčel za pohodlným vítězstvím a doposud je tak jediným neporaženým celkem letošní Premier League.

Utkání mezi Leicestrem a Manchesterem United otevřel v 19. minutě krásnou ranou Mason Greenwood. Po půlhodině hry se ovšem podařilo Leicesteru vyrovnat na 1:1 gólem Tielemans. Na tu pravou fotbalovou podívanou si diváci museli počkat až na konec utkání. Lišky se nejprve dostaly v 78. minutě do vedení 2:1, ale už o tři minuty později United srovnali, pročež se minutu na to Leicestr zase vrátil do vedení. V nastavení pak přidali domácí pojistku v podobě čtvré branky.

Cityzens se dostali v souboji s Burnley do vedení již ve 12. minutě. Druhou branku pak v nepříliš záživném utkání, ve kterém jasně dominovali domácí, přidal v 70. minutě Kevin de Bruyne..

V nepříliš záživném utkání mezi Aston Villou a Vlky padla branka až ve druhé části hry, když se hlavou prosadil Danny Ings. Poté se v Birminghamu s brankami ale roztrhl pytel a domácí nakonec zůstávají po prohře 3:2 bez bodu. Villa se sice dostala do pohodlného dvougólového vedení, ale "csaplárova past sklapla" a Vlci skvělým závěrem strhli vítězství na svou stranu.

Norwich po bezbrankové remíze s Brightonem slaví teprve druhý bod v letošní sezóně. Ačkoliv se utkání hrálo v poměrně vysokém tempu a bylo i dost šancí, žádný gól nepadl.

V bitvě s Leedsem podali fotbalisté Southamptonu velmi dobrý výkon, kdy svého soka ve všech směrech přehráli. Southampton tak po výhře 1:0 slaví první vítězství v sezóně. Hosté nepředvedli prakticky vůbec nic.

V londýnském derby mezi Brentfordem a Chelsea byl k vidění perfektní fotbal, kterému chybělo jen více branek. Nakonec jedinou vstřelil v samotném závěru první půle Chiwell. Chelsea se tak vrátila do čela soutěže.

Nedělní program na Ostrovech odstartoval duelem Evertonu s West Hamem. Kladiváři se Součkem v sestavě dokázali v Liverpoolu urvat tři body díky jediné brance utkání, kterou obstaral ve druhém poločase Ogbonna.

Osmé kolo Premier League zakončil souboj Tottenhamu s Newcastlem United, který byl během uplynulého týdne hojně diskutován pro nové arabské majitele. Už ve druhé minutě sice poslal domácí Newcastle do vedení Callum Wilson, ale o patnáct minut později již bylo vyrovnáno zásluhou Tanguy Ndombélého. A za pět minut otočil stav utkání ve prospěch "Kohoutů" kanonýr Harry Kane. Ještě před pauzou se v nastavení prosadil návratu z kabin na trávník se ale prosadil Son Hung-Min. Po změně strans si již Spurs vedení zkušeně hlídali a ani vlastní branka Erica Diera ze závěru utkání na jejich vítězství už nic nezměnila.

Premier League, 8. kolo:

Watford - Liverpool 5:0 (2:0)
Branky: 9. Mané, 37.. 52. 90+1. Firmino, 54. Salah.

Aston Villa - Wolves 2:3 (0:0)
Branky: 48. Ings, 68. J. McGinn – 80. Saïss, 85. Coady, 90+5. Neves.

Leicester - Manchester United 4:2 (1:1)
Branky: 31. Tielemans, 78. Söyüncü, 83. Vardy, 90+1. Daka – 19. M. Greenwood, 82. Rashford.

Brank: 74. Ogbonna

Newcastle United - Tottenham Hotspur 2:3 (1:3)
Branky: 2. C. Wilson, 89. Dier vla. – 17. Ndombèlé, 22. Kane, 45+4. Son Hung-min.