V tuto chvíli netuším, koho budu mít na čtvrtek zdravého, hlásil Rada po bitvě severu proti jihu

V tuto chvíli netuším, koho budu mít na čtvrtek zdravého, hlásil Rada po bitvě severu proti jihu

Zatímco v Konferenční lize se Jablonec těší zajímavým výsledkům, v české nejvyšší soutěži se trápí. Potvrdilo to sobotní utkání na domácím stadionu Střelnice, kde svěřenci kouče Petra Rady nakonec uhráli remízu 2:2 s Českými Budějovicemi. Po závěrečném hvizdu nepanovalo v táboře severočeského klubu nadšení, neboť až jedenácté místo v tabulce budí zděšení.

Bitva severu proti jihu neměla v sobotu odpoledne vítěze. Ještě štěstí pro Jablonec, že se rozstřílel domácí kanonýr Doležal, který obstaral obě trefy. Tou druhou po změně stran dokázal srovnat nepříznivý stav po přesných zásazích Mršiče a Mihálika.

„Byl to zápas dvou poločasů. Hosté byli hodně aktivní a dobře kombinovali. Do vedení jsme šli ale my dobře zahranou standardní situací. Ale to, co nás trápí, je déle udržet vedení. Výsledek asi nakonec odpovídá tomu, že každý z poločasů ovládlo jedno mužstvo. Mrzí mě jen reakce publika. Vím, že chtějí, abychom vyhrávali, ale přišlo období, kdy nám to nelepí. I ve světě se hraje, že si velké týmy vzadu desetkrát vymění balon. Chtěl jsem, aby hráči nebláznili a nenechali se strhnout publikem,“ nechal se slyšet na tiskové konferenci Rada.

Velkým problémem Jablonce je aktuálně marodka, která je až nezdravě početná. „Celých čtrnáct dní jsme trénovali jen v šesti až sedmi lidech. Měli jsme nějakou chřipkovou epidemii. Mysleli jsme si, že nabereme nějaké síly, ale byl to spíš opak. Byly dny, kdy jsme nemohli dát trénink ani na dvě branky,“ pokračoval zkušený stratég.

Již ve čtvrtek Jablonec přivítá na své půdě dalšího soupeře skupinové fáze Konferenční ligy, kterým je dánský Randers. Trenér však zatím netuší, jaký tým bude mít k dispozici. „Máme zraněného Hanuše, Vlasta Hrubý si natáhl břišní sval na posledním tréninku. Vajner s námi trénuje, před tím programem, který nás teď čeká, je to pro nás hodně nepříjemné. Jediné pozitivum je snad Martin Doležal. Snad mu to tam teď zase začne padat. Ty branky ho můžou zvednout," přeje si Rada.

Zdroj: fkjablonec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.