Kačarabu maska nelimituje: Na zápas s Maccabi budu na sto procent připravený

Kačarabu maska nelimituje: Na zápas s Maccabi budu na sto procent připravený

Po nezdarech se Spartou a Feyenoordem se potřeboval český mistr vrátit na vítěznou vlnu, což se v sobotu podařilo před domácí kulisou. Po reprezentační přestávce dokázali sešívaní porazit houževnatý Liberec 3:1 a dobít dávku sebevědomí na čtvrtek, kdy změří sílu se soupeřem z Izraele v rámci Konferenční ligy.

K dispozici byl kouči Jindřichu Trpišovskému také ukrajinský obránce Taras Kačaraba, který před měsícem vypadl ze sestavy po zápase s Unionem Berlín. Do základní sestavy se vrátil s obličejovou maskou, ale jak sám v rozhovoru pro klubové stránky dodával, nikterak jej ve hře nelimituje.

„Bylo pro mě důležité, abych se do zápasu dostal. Věděl jsem, že fyzicky na tom nebudu dobře. To možná bylo vidět i na hřišti, že jsem moc nevyvážel balon, abych měl pak sílu na kontry soupeře. Liberec má rychlé hráče a trenér říkal, že ty protiútoky musíme udržet,“ nechal se slyšet ukrajinský legionář.

Slavia si tak může lehce oddychnout, že se jí z početné defenzivní marodky vrací někdo do sestavy. „Bavili jsme se s trenéry a komunikovali s doktory. Každý den jsem v masce trénoval, takže jsem si na ni zvyknul. Nejdůležitější pro mě bylo, abych se do toho dostal dobře fyzicky a pak se cítil dobře i na příště,“ pokračoval obránce Slavie.

Již ve čtvrtek čeká vršovický klub důležitá bitva v Izraeli, kde se postaví Maccabi Haifa. „Zápas s Libercem mi hodně pomohl. V neděli budeme mít regenerační trénink a od pondělka se budeme připravovat na další zápas v Izraeli. Myslím si, že budu na sto procent připravený,“ dodává Kačaraba.

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.