Vrba: Uvědomili jsme si, že proti top mužstvům musíme být zodpovědnější v defenzivě

Vrba: Uvědomili jsme si, že proti top mužstvům musíme být zodpovědnější v defenzivě

Reprezentační přestávka může být pro Spartu vnímána jako strašák, který hrozí také v nedělní bitvě proti Pardubicím. V září se z toho letenský tým oklepával až nezdravě dlouho, neboť záhy padl s Plzní, remizoval s Brondby a Jabloncem. Kouč Pavel Vrba ale věří, že se nejen on, ale i tým z tohoto zaváhání poučil, aby mohl pomýšlet na boj o mistrovský titul.

„Minule se nám to po reprezentační pauze moc nepodařilo. Proto jsem zvědavý, jak to zvládneme tentokrát, když jsme měli jedenáct hráčů pryč. Pro nás jde o složitější období, ale pokud chceme bojovat o nejvyšší příčky, tak se prostě musíme ponaučit a zvládnout další sérii lépe než po první přestávce," nechal se slyšet Vrba na klubových stránkách Sparty.

Sparta však v říjnu vyslala do národních týmů ještě mnohem více hráčů i s ohledem na velkou marodku v kádru Slavie. „Pořád se mluví o marodce Slavie, ale už se tolik nevěnuje pozornost sparťanským absencím. I nám chybí čtyři pět hráčů, kteří by patřili do základní sestavy. I z toho pohledu mě těší, že jsme se s tím vypořádali lépe,“ pokračuje kouč pražského celku.

Sparta v nové sezoně pracuje především na zlepšení obrany, což se v posledních zápasech potvrdilo čistými konty. „Uvědomili jsme si, že proti top mužstvům musíme být zodpovědnější v defenzivě, protože se nenechají přestřílet jako ostatní soupeři. Doufám, že poslední výsledky hráče nabudí. Po posledních zápasech jsou podle mě přesvědčeni, že můžeme bojovat o nejvyšší příčky a můžeme ligu hodně zdramatizovat. Chtěli bychom pokračovat ve výsledcích, které teď máme," dodal Vrba.

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.