Stoch? Pracuje perfektně, zlepšuje se. Jeho čas přijde, až budeme muset tvořit my, hlásí Kozel

Stoch? Pracuje perfektně, zlepšuje se. Jeho čas přijde, až budeme muset tvořit my, hlásí Kozel

Čerstvě dvaatřicetiletý středopolař Miroslav Stoch po svém návratu do české nejvyšší soutěže zatím odehrál během dvou startů jen 37 minut čistého času, nicméně už stačil skórovat a to rovnou do sítě úřadujícího šampiona, jenž byl v minulosti jeho zaměstnavatelem.

Odborníci říkají, že je rodák z Nitry na Fortuna:ligy nadstandardním zbožím a hlavní kouč Slovanu Luboš Kozel by mu tak měl postupně dávat víc a víc prostoru.

Do konce října už by do základní sestavy podještědské značky ze stadionu U Nisy zaplout měl. Ať už to bude proti Sigmě Olomouc, nebo proti Teplicím...

"Miňo vlastně od května nehrál zápas, trénoval s Motorletem. Při vší úctě k tomuto klubu, trénoval tak třikrát týdně a zřejmě ne v intenzitě, jakou by si zasloužila první liga," podotkl na stránkách gol.cz Luboš Kozel.

Bývalý hráč Zaglebie Lubin, Paoku Soluň, Bursasporu, Chelsea, Fenerbahce, Al Ainu nebo Twente má podle něj kvalitu na míči i ve finální fázi.

"Potřebujeme, aby byl fyzicky připravený natolik, aby vydržel odehrát větší časový úsek. Pracuje perfektně, zlepšuje se. Jeho čas přijde, až budeme muset tvořit my. Věřím, že pokud si udrží zdraví a přístup, bude dostávat daleko větší prostor," doplnil na stránkách Gólu bývalý stratég Dukly nebo Baníku.

Kdo jiný, než právě velká a zkušená jména typu Stocha, Gebre Selassieho či Rabušice by měla zavelet k tomu, aby se Liberec posunul ze třinácté příčky alespoň do prostřední výkonnostní skupiny.

Nevyužije Trpišovský v aktuální krizi Šmída z béčka? Na lavičce už připraven byl a Rajnocha by to nezaskočilo...

Zdroj: gol.cz