Iniesta Barcelonu nezatracuje: Rozhodně mají tým, který by mohl ovládnout víkendové El Clásico

Iniesta Barcelonu nezatracuje: Rozhodně mají tým, který by mohl ovládnout víkendové El Clásico

Nedělní ostře sledovaná bitva na Camp Nou se blíží a španělská La Liga nabídne šlágr svého desátého kola, který proti sobě postaví Barcelonu a Real Madrid. Fanoušky po celém světě hojně vyhledávaný střet známý jako El Clásico favorizuje Bílý balet, ale někdejší hvězda katalánského obra tým kouče Ronalda Koemana rozhodně nezatracuje.

Andrés Iniesta jen pár dní před El Clásicem přichází s odvážným tvrzením, že Barcelona nedělní bitvu ovládne a má sílu získat i mistrovský titul. Svými slovy šokoval veřejnost, která vnímá finanční problémy klubu, který opustila v létě největší hvězda Lionel messi.

„Myslím si, že fanoušci Barcelony jsou vždy optimističtí, tím spíše, pokud se jedná o El Clasico. Jsem jedním z nich, proto se na tenhle zápas hrozně těším. Vnímám kritiku aktuálního týmu a zlé jazyky, které hovoří o špatné kabině, ale já jsem přesvědčen, že nedělní bitvu s Realem vyhraje a odstartuje cestu za titulem,“ nechal se slyšet sedmatřicetiletý veterán.

Iniesta má pochopení také s novými tvářemi, které se snaží na Camp Nou prosadit. „Když jsem tenkrát přišel do A-týmu, bylo to pro mě taky těžké. Vždycky všem mladým klukům říkám, aby svou příležitost využili. Musí si vážit důvěry trenéra a on jim musí dávat najevo, že o ně v týmu skutečně stojí. Vedení klubu by si ale nemělo myslet, že je hráči ve věku sedmnáct či osmnáct let spasí. Přenášet na ně velkou zodpovědnost by jim mohlo uškodit,“ zaznělo v rozhovoru pro espn.com.

Zdroj: espn.com

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.