Real, Ajax, Sporting a Manchester City zostudili soupeře, Messi zachránil PSG

Bruggy po remíze s PSG a výhře nad Lipskem dostaly doma od Citizens pětku. Sporting jednoznačně porazil Besiktas. PSG díky Messiho trefám porazilo Lipsko. Ajax dominoval proti Dortmundu.

Do belgických Brugg zavítal Manchester City a diváci byli svědky skvělé gólové kanonády. Z velkého množství vyložených šancí dali favorizovaní hosté pět branek. Nejvíce fanoušky musela nadchnout poslední čtvrthodina, která připomínala spíše hokej. Citizens potvrdili v zápase roli jasného favorita a nedali Bruggám sebemenší šanci.

V zápase bezi Besiktasem a Sportingem byli Turci zezačátku aktivnější, ale v koncovce si mnohem lépe vedl portugalský klub, který přesvědčivě vyhrál 4:1.

PSG nakonec v dramatickém souboji porazilo Lipsko 3:2. Domácí vstoupili do utkání jako uragán a už v 9. minutě po rychlém protiútoku vedli zásluhou Mbappého. Lipsko poté zlepšilo hru a Silva první střelou trefil jen tyč. Následně po přihrávce Angeliňa už dokázal vyrovnat.

Po změně stran dokonal obrat německého celku Mukiele. Jenže o vyrovnání se postaral hvězdný Messi. V 73. minutě byl ve vápně faulován Mbappé a Leo Messi z penalty vsítil rozhodující branku. V nastaveném čase ještě zahrával pokutový kop Mbappé, ale mladý Francouz poslal míč nad břevno.

Liga mistrů – skupinová část:

Bruggy - Machester City 1:5 (0:2)
Branky: 81. Vanaken - 30. Cancelo, 43. z pen. a 84. Mahrez, 53. Walker, 67. Palmer

Besiktas Istanbul - Sporting Lisabon 1:4 (1:3)
Branky: 24. Larin - 15. a 27. Coates, 43. z pen. Sarabia, 89. Paulinho

Ajax – Dortmund (2:0) 4:0
Branky: 11. Reus (vlastní), 25. Blind, 57. Antony, 72. Haller

Atl. Madrid – Liverpool (2:2) 2:3
Branky: 20., 34. Griezmann – 8. a 76. z pen. Salah, 13. Keita
ČK: 52. Griezman (Atl. Madrid)

Porto – AC Milán (0:0) 1:0