Velká jména české branže, která se v dosavadním průběhu ligové sezony stále nemohou chytit?

Ligová sezona 2021/2022 už je v plném proudu a rýsují se v ní jak nejvážnější kandidáti v boji o titul, tak týmy, které se nejspíš budou prát o udržení mezi elitou. Stejně tak už dle statistik jasné, kteří hráči by mohli ve finiši ročníku opanovat střeleckou či asistentskou tabulku a jací fotbalisté se k tomuto datu s až takovou herní pohodou a s tím spojenými čísly nepotkali. Redakce eFotbal.cz si před rozjezdem 12. kola dovolila vybrat osm známých tváří Fortuna:ligy, jimž zatím právě probíhající soutěžní období nevychází zcela podle jejich představ a oni tak zůstávají za očekáváním.

Lukáš Sadílek (1. FC Slovácko)

Starší bratr Michala Sadílka z Twente se zdá být v ideálním fotbalovém věku a po minulém ročníku, který finišoval s šesti brankami a 9 asistencemi, se zdálo, že ho v rozletu nemůže nic zastavit.

Slovácko má konsolidovaný kádr, hraje nahoře a on má v Uherském Hradišti stabilní pozici. Náročný trenér Martin Svědík mu sice věří a nasadil ho do všech jedenácti dosavadních zápasů, nicméně nepochybně od něj čekal více, než jen jeden přesný zásah za 987 odehraných minut.

Přihrávek do gólové šance už ale vyslal hned osm a nebýt jeho kolegů, v produktivitě by na tom byl nepochybně lépe.