El Clásico ovládl Real po trefách Alaby a Vázqueze, Sevilla si zastřílela proti Levante. Celta de Vigo vyhrála v Getafe

Program desátého kola španělské La Ligy uzavřel poslední říjnové pondělí duel mezi Getafe a Celtou de Vigo. V něm hosté díky povedenému výkonu ve druhém dějství hry vyhráli na půdě Getafe 3:0 díky.

Sobotní program odšpuntovala další remíza, kterou zaznamenala Valencia proti Mallorce. Domácí zachránili bod až v nastaveném čase druhého poločasu, kdy se trefili Guedes a Gaya. Deportivo Alavés si veze body z Cadizu, kde ve dvou případech exceloval Joselu. Zatímco duel Elche s Espanyolem vítěze nenabídl, Bilbao doma udolalo Villarreal díky trefám Garcíi a Muniaina. Za hosty se střelecky prosadil Coquelin.

Nedělní program nabídl ostře sledované zápasy. Sevilla si nejprve zastřílela proti Levante a domácí zápas ovládla 5:3, poté již byl zrak fanoušků po celém světě upřen na Camp Nou, které hostilo další slavné El Clásico. V něm se nakonec ze zisku bodů radovali hosté. V první půli se blýskl skvělou akcí a zakončením Alaba, ale drama nabídlo nastavení druhé půle. Vázquez i přes drtivý tlak Barcelony zvyšoval na 2:0, ale v závěru výsledek ještě zdramatizoval Agüero, který upravil na konečných 1:2.

V dohrávce kola mezi Getafe a Realem Vigo nakonec sebrali všechny body hosté z Viga. První část zápasu nebyla extra záživná, ale ve druhém dějství aktivní Vigo poslal deset minut po změně stran do vedení Mina. O pár minut později se hosté radovali z gólu podruhé, když se trefil Aspas. Krátce na to vyfasoval červenou kartu Dakonam za svůj šlapák na Minu červenou kartu, čímž Getafe prakticky přišlo o šanci na body. Na konečných 3:0 pro hosty upravil v 73. minutě druhou brankou v utkání Mina.

La Liga - 10. kolo:

Osasuna - Granada 1:1
Branky: 45. Avila - 90. Montoro

Valencia - Mallorca 2:2
Branky: 90.+2 Guedes, 90.+8 Gaya - 32. Angel Rodriguez, 38. Diakhaby vl.

Sevilla - Levante 5:3
Branky: 8. O. Torres, 24. Mir, 38. Diego Carlos, 50. EL Haddadi, 64. Fernando - 33. a 55. Morales, 62. Melero

Real Madrid - Barcelona 1:2
Branky: 90+7. Agüero - 32. Alaba, 90+4. Vázquez

Betis - Vallecano 3:2
Branky: 22. Moreno, 24. Juanmi, 75. z penalty William José - 45+1. Nteka, 65. García

Atlético Madrid - Real Sociedad 2:2
Branky: 61. a 77. z penalty Suáraze - 7. Sørloth, 48. Isak

Getafe - Real Club Celta de Vigo 0:3