Nita zářil, ale Vrba zcela spokojený nebyl: Pokud držel balon, nabídka měla být větší a zakládání útoků rychlejší

Nita zářil, ale Vrba zcela spokojený nebyl: Pokud držel balon, nabídka měla být větší a zakládání útoků rychlejší
OBSAHUJE OHLASY

Zatímco Slavii ligové kolo po prohře v pohárové Evropě nevyšlo a ze Střeleckého ostrova si odvezla pouhý bod, Sparta se z domácí porážky v Evropské lize otřepala a proti deváté Mladé Boleslavi doslova vydřela tři body.

V neděli to však na Letné bylo se štěstím, neboť o všem rozhodl Adam Hložek v devadesáté minutě utkání a favorita navíc podržel zkušený gólman Florin Nita, jenž lapil několik tutovek soupeře.

"Máte zápasy, kdy neproměníte šance a máte spousty situací, kdy můžete být úspěšní a nejste. V neděli se to obrátilo, měli jsme štěstí. Nita nás zachraňoval i ve spolupráci s některými hráči. V závěru se k nám přiklonilo štěstí. Mladá Boleslav měla za stavu 0:0 minimálně dvě situace, kdy výsledek mohl být úplně opačný," chválil čtyřiatřicetiletého rodáka z Bukurešti Pavel Vrba, jehož slova nabídl web sparta.cz.

Ačkoliv bývalého gólmana FCSB, jenž vévodí Fortuna:lize v počtu čistých kont, chválil za důležité zákroky, někdy by od něj čekal urychlení rozehrávky. V tomto směru má podle něj ještě na čem pracovat...

"Ve spoustě situací jsme mohli udělat lepší nabídku po zisku míče. Pokud Florin držel balon, nabídka měla být větší, než byla. Z tohoto pohledu to mohlo být co se týká zakládání útoků rychlejší, abychom obranu soupeře překvapili. My jsme byli pomalí a Mladá Boleslav se stačila zformovat. My jsme často dobývali jejich dobře zorganizovaný defenzivní prostor," uzavřel na sparta.cz muž zodpovědný za výkony a výsledky úřadujícího tuzemského vicemistra, jenž je na druhém místě i nyní.

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.