Krmenčík musí Slavii pomoct víc, než jí pomáhá, což je hlavně práce v šestnáctce a góly. Kouč od něj čeká víc...

Krmenčík musí Slavii pomoct víc, než jí pomáhá, což je hlavně práce v šestnáctce a góly. Kouč od něj čeká víc...

Sešívaní útočníci na jihočeském Střeleckém ostrově (2:2) tentokráte mlčeli a naprázdno vyšli jak Schranz a Kuchta, tak Krmenčík, jenž navíc vydržel na place pouhých pětačtyřicet minut a poté byl stažen.

Jindřich Trpišovský po remíze s domácím Dynamem přiznal, že aktuálně se sešívané "S" o reprezentanta Michaela Krmenčíka opřít nemůže a pořád o něj čeká o něco víc, než předvádí.

Za pravdu mu dávají i čísla - osmadvacetiletý forvard, jenž je ve Vršovicích zapůjčen z Brugg, už si připsal za úřadujícího mistra 12 soutěžních startů a jeho konto zdobí pořád pouze jeden jediný gól...

"V některých situacích se o něj můžeme opřít, ale amozřejmě by potřeboval dát gól. Měl tam dva momenty, kdy to mohl vyřešit líp. Ale jde o návaznost hráčů. Na Kuchtu jsou zvyklí líp, každý hráč si tím prošel. Musí nám pomoct víc, než nám pomáhá, což je hlavně práce v šestnáctce a góly. Čekám od něj víc než doposud," citdoval web slavia.cz slova pětačtyřicetiletého odborníka ze Sinobo Stadium.

Slavii nepomohla ani veřejná kritika Jaroslava Tvrdíka po pohárové prohře v Izraeli a aktuálně už ztrácí z průběžné čtvrté pozice v tabulce na vedoucí Plzeň sedm bodů. Trpišovský to se svým šéfem ještě hlouběji nerozebíral...

"Něco jsme spolu řešili, ale neměli jsme na to ani moc času. Nedivím se mu,, někteří hráči musejí daleko víc přidat a uvědomit si, za který klub hrají. Myslím si, že si to uvědomují, ale zjednodušeně řečeno musí jít s kůži na trh. Musí týmu pomoct jako pomáhají kluci, kteří v té pohodě úplně nejsou. Jako Lingr po viróze, jde hrát, nevyšly mu nějaké věci, ale chce to zlomit, což je ta důležitá věc. A jestli se budeme na hřišti bát a schovávat se, tak budeme zranitelní. V tuhle chvíli to dokážou jen někteří hráči. Musíme si pomoct navzájem. Všichni to víme a cítíme to. Nějaké ztráty a porážky k fotbalu patří. My jsme zvyklí na porážky, když se rveme a pereme a necháme na hřišti všechno. Nechci říct, že to tým nedělá, ale vždycky se nám tam objeví u nějakých dvou, tří individuálních výkonů věci, které nám vadí a škodí nám. Potřebovali bychom mít k dispozici hráče, aby tým zvládal ty zápasy jako doma se Slováckem, s Ostravou a mít hráče zdravé. Vidím to na některých klucích, jako je Ševčík nebo Kačaraba, kteří se chtějí vracet i dřív, než jim zdravotní stav umožňuje, a vidí, že tým potřebuje pomoct. Takové typy hráčů potřebujeme a pak ty šance budeme proměňovat, případně ty góly nebudeme dostávat," uzavřel na slavia.cz Trpišovský. jehož mužstvo nyní čeká výhradně ligový týden před domácím publikem a to proti Sigmě a Viktorii.

Nita zářil, ale Vrba zcela spokojený nebyl: Pokud držel balon, nabídka měla být větší a zakládání útoků rychlejší

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.