Svědík: Jsem jako dítě, ať je proti mně Slavia, nebo Hradec, vždy chci vyhrát. Když to nevyde, jsem naštvaný

Svědík: Jsem jako dítě, ať je proti mně Slavia, nebo Hradec, vždy chci vyhrát. Když to nevyde, jsem naštvaný

Slovácko hraje v posledních letech nahoře. Zatímco v uplynulém ročníku si dokázalo z ligové tabulky zajistit evropské poháry, v právě probíhající sezoně je na čtvrté příčce s nevelkým odstupem na obě slavná pražská "S". 

Úspěch je přisuzován zejména Martinu Svědíkovi, který chce opět finišovat do šestého místa. "Řekli jsme si, že bychom do šestky být chtěli. Tím se netajíme. Pro Slovácko by to byl velký úspěch. Ale náš prioritní cíl je hrát co nejlíp a být co nejvýš. Zní to jednoduše, ale má to přece svou logiku. Chceme v každém zápase uspět, prodat naši hru, hrát s co největším zápalem. Nevím, jak to pojmenovat…Jdeme se prostě na hřiště totálně vydat. Sparta řekne, že chce být první. My jsme realisté, tvrdíme tohle. Nestavíme si vzdušné zámky," ozřejmil v interview pro isport.blesk.cz bývalý stratég Jihlavy, Mladé Boleslavi, Pardubic či Baníku.

Protože je známý jako přísný kouč, nic neodpouští ani v době, když se daří. "Jsem zvyklý pojmenovávat věci pravým jménem. I když vyhrajeme, sedíme u videa a vytýkáme si to, co bylo špatně. Vždycky najdete chyby, které si musíte říct. Pokud byste to neudělali a uspokojili se, z dlouhodobějšího hlediska půjde výkonnost dolů. A hráči si budou myslet, že je to v pořádku. Jakou formou to řeknu, záleží na situaci. Buď to vysvětlím, ale když se to opakuje poněkolikáté, jsem tvrdý a rázný. Jednoznačně držím striktní měřítko. Chyby si vyčítáme. Kluci pak vidí, že když začnou plnit, co mají, zase se posuneme o malý krůček dál a projeví se to v zápase," pokračoval na stránkách Deníku Sport nadřízený Vechety, Havlíka, Sadílka a spol.

Je pro skromnou moravskou značku se znatelně menším rozpočtem než celky před ní reálné, aby bojovala po boku Slavie, Sparty a Viktorie až do konce? "Takovým způsobem nechci přemýšlet. Já jsem jako dítě. Každý zápas chci vyhrát. Když se to nepovede, přemýšlím, jsem smutný, naštvaný. I hráče se snažím přesvědčit, aby jim nestačilo málo. Pěstuji v nich vítěznou mentalitu. Když vyhrajeme třikrát po sobě, tak proč tu šňůru ještě nenatáhnout? Klademe si malé, postupné cíle. Jdu na hřiště a chci uspět. Ať je proti mně Slavia, Sparta nebo Hradec Králové. K soupeřům zároveň musíte mít respekt, pokoru," uzavřel na iSport.cz sedmačtyřicetiletý šéf lavičky v Uherském Hradišti.

Přibude ke Spartě i West Ham? Křetínský podle britského tisku zvažuje akcionářský vstup do Premier League

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.